Każdy z nas ma czasami problem z kupnem prezentu. Kosmetyki, skarpetki, słodycze, kawa? To wszystko już było, a z każdym kolejnym rokiem zaczyna brakować pomysłów. Zadanie jest nieco łatwiejsze jeżeli dobrze znamy zwyczaje i zainteresowania obdarowywanego. Tym razem podpowiemy jaki prezent można sprawić miłośnikowi podróżowania.

Adapter

Prezent dla podróżnikaNa całym świecie jest co najmniej kilkanaście rodzajów gniazdek elektrycznych. Osoby, które dużo podróżują muszą zmagać się z tym problemem i za każdym razem sprawdzać jakie modele obowiązują w danym państwie. Każdy wyjazd wiąże się z koniecznością zakupu przejściówek . Ten problem rozwiąże uniwersalny adapter do gniazdek, który pasuje do wszystkich typów gniazd.

Kurs językowy

Świetnym pomysłem jest kurs językowy, który ułatwi naszemu podróżnikowi poruszanie się po świecie. Warto wybrać jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych. Opłacone kursy hiszpańskiego w Hiszpanii, angielskiego w Wielkiej Brytanii, czy francuskiego we Francji z pewnością ucieszą każdego globtrotera.

Niezbędnik

Kolejny pomysł to niezbędnik narzędziowy, czyli otwieracz do puszek, butelek, śrubokręt, piłka w jednym. Niezbędnik ma postać karty kredytowej, dlatego bez problemu zmieści się w każdym portfelu. Na wyjeździe czasem okazuje się, że nie pamiętaliśmy o zabraniu tak podstawowych i potrzebnych przyborów. Niezbędnik w postaci metalowej karty rozwiąże każdy problem.

Powerbank

Żyjemy w epoce, w której wszystko jest na prąd. Czasami tego prądu może zabraknąć i to w najmniej odpowiednim momencie. Na ratunek naszemu podróżnikowi przyjdzie powerbank, czyli niewielkie urządzenie gromadzące i przechowujące energię elektryczną. Bank energii dostarcza elektryczność w dowolnym momencie i do dowolnego sprzętu, które posiada wejście na usb. Pod warunkiem, że podróżnik nie zapomni go wcześniej porządnie naładować.

Ładowarka

Co zrobić, kiedy jesteśmy w głuszy i nie mamy żadnego dostępu do stałego źródła prądu? Rozwiązaniem jest ładowarka solarna, która pozyskuje energię z promieni słonecznych. To świetny pomysł w przypadku osób, które często wędrują po górach, śpią w namiotach i są odcięte od cywilizacji, ale muszą mieć np. telefon dla własnego bezpieczeństwa.

Bilety

Wspomniane wyżej kursy hiszpańskiego w Hiszpanii to świetny pomysł, ale jak dotrzeć do celu? Warto też pomyśleć o najbardziej oczywistej rzeczy – biletach podróżniczych. Koszty samego przemieszczania się to największy problem dla często podróżujących. Bilety pochłaniają masę pieniędzy i bywają największym wydatkiem z całej wyprawy. Miłośnicy wojaży z pewnością ucieszą się z opłacenia im jednorazowego wypadu.