Prezent dla młodej mamy to miły gest, którym pokazujemy, że pamiętamy nie tylko o maleństwie, ale również o niej. Narodziny dziecka rozpoczynają nowy, ważny etap w życiu kobiety, a upominek w symboliczny sposób to podkreśla. Niekiedy pierwszą okazją do spotkania ze świeżo upieczoną mamą są jej urodziny, czyli najbardziej stosowny moment do wręczania upominków.Wybierając prezent dla młodej mamy możemy nawiązać nim do szczególnego momentu w jej życiu lub skupić się typowo kobiecych potrzebach i upodobaniach. Inną propozycją jest upominek, który ułatwi młodej mamie opiekę nad noworodkiem.W morzu wydatków, jakie wiążą się z wyprawką, wszelkie praktyczne prezenty są zazwyczaj mile widziane. Przed ich zakupem warto jedynie upewnić się, czy młodzi rodzice nie posiadają już wypatrzonego przez nas upominku.

Prezent dla młodej mamyPrezent dla młodej mamy na urodziny

  1. Biżuteria tematyczna – pierścionki, zawieszki czy kolczyki z symbolicznymi elementami, jak np. grawer okolicznościowy lub malutki odlew dziecięcej stópki będą symboliczną pamiątką i oryginalną ozdobą. Jako prezent dla młodej mamy doskonale sprawdzi się również tradycyjna biżuteria, którą większość kobiet uwielbia.
  2. Relaksujący masaż lub wizyta u kosmetyczki – voucher na zabiegi odprężające to doskonały prezent dla młodej mamy, który na pewno sprawi jej dużo radości. Jeżeli zaoferujesz się zostać w czasie zabiegu nianią dla dziecka, wówczas to będzie podwójny upominek!
  3. Bransoletka z zawieszką typu charms – zawieszka może mieć np. kształt małego dziecka. Ceny takich ozdób w Internecie zaczynają się już od kilkunastu złotych. Również znane domy jubilerskie posiadają w swojej ofercie bransoletki z zawieszkami, są one jednak znacznie droższe ze względu na rodzaj kruszcu użytego do ich produkcji.
  4. Kosmetyki dla młodej mamy – żele i balsamy na rozstępy czy kremy ujędrniające to dobry prezent dla młodej mamy, z którą jest się w bliskich relacjach – warto mieć bowiem pewność, że taki podarunek jej nie urazi. Przy wyborze kosmetyków należy zwrócić uwagę, czy są przeznaczone dla kobiet karmiących piersią.

 

Prezent dla młodej mamy i dziecka

  1. Bon upominkowy na sesję zdjęciową – to prezent dla młodej mamy, który można wykorzystać m.in. podczas chrztu dziecka a który na pewno będzie doskonałą pamiątką. Na bonie najczęściej wyznaczone są 4 dane: od kogo, dla kogo, pakiet usługi i data ważności (średnio wynosi ona 6 miesięcy od chwili zakupu).
  2. Nosidełko – przyda się każdej mamie, kiedy dziecko trochę podrośnie. Ona będzie miała wolne ręce, a maluszek będzie blisko mamy.
  3. Poduszka do karmienia – to prezent dla młodej mamy, który jest bardzo przydatny, ale wielu rodziców rezygnuje z jego zakupu lub o nim zapomina, ponieważ nie należy do akcesoriów podstawowych i niezbędnych. Taki gadżet znacznie ułatwia jednak karmienie dziecka, przez co codzienna opieka nad dzieckiem staje się mniej wyczerpująca.

Jako prezent dla młodej mamy i dziecka sprawdzą się również wszelkie artykuły pierwszej potrzeby, takie jak pieluszki czy mleko w proszku. Takie upominki pomogą odciążyć finansowy rodziców noworodka.