Zorganizowanie ciekawego prezentu dla mężczyzny od lat stanowiło spore wyzwanie. Jeśli jubilat wcześniej nie „wygadał się” przyjaciołom, o czym marzy, ci długo zachodzili w głowę, co mu kupić na urodziny. Dziś mamy do wyboru wiele ciekawych rozwiązań…

Prezent dla mężczyzn lubiących wyzwaniaMożna powiedzieć, że definicja prezentu zmieniła się przez ostatnie lata. Przede wszystkim nie musi to być upominek rzeczowy zapakowany w ozdobne pudełko z kokardką. Obecnie bardziej docenianymi prezentami są różne formy rozrywki, w tym również te ekstremalne. Z pewnością spodobają się każdemu mężczyźnie, który lubi wyzwania, niezależnie czy jest on informatykiem, nauczycielem czy nawet księdzem. Jakie mamy możliwości?

  • Szkolenie rajdowe lub kurs driftingu

Miłośnikiem ekstremalnej jazdy samochodem może być każdy mężczyzna, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. O szaleństwie za kółkiem rajdowego samochodu lub podczas efektownym driftów marzyć może nawet ksiądz. Jeśli nasz przyjaciel lub krewny lubi takie rozrywki, z pewnością ucieszy się, gdy na urodziny sprezentujemy mu właśnie szkolenie rajdowe za kółkiem samochodu Subaru Impreza STI lub kurs driftingu oraz jazdy sportowej. W obu przypadkach uczestnikom towarzyszy doświadczony instruktor, pod którego okiem zdobywają oni umiejętność panowania nad mocnym i szybkim autem.

  • Jazda szybkim Lamborghini Gallardo

Miłośnikowi motoryzacji oraz szybkiej i ekstremalnej jazdy kultowymi samochodami możemy sprezentować ogromną porcję niesamowitych wrażeń na torze wyścigowym, które pozwolą na dobre oderwać się od pracy i codzienności. Jednym z samochodów, jaki można wybrać jest Lamborghini Gallardo – klasyka włoskiej motoryzacji. Auto ma sportowy charakter, jest wygodne, dobrze wyposażone. Jest czteronapędowe, a jego wyjątkowy silnik5.2V10 o mocy 560KM znajduje się w tylnej części. Prędkość maksymalna, jaką osiąga Gallardo, wynosi do 325 km/h. Auto przyspiesza w zaledwie 3,4 sekundy.

  • Udział w survivalu

Panowie, których interesuje sztuka przetrwania oraz przygody na terenach dzikich i opuszczonych, dobrym prezentem będzie udział w survivalu. Organizatorzy takich atrakcji zapewniają uczestnikom odpowiednie szkolenie z technik survivalowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczą się wtedy, jak odnaleźć się w terenie, wyjść cało z trudnych sytuacji, jak rozpalić ogień, zbudować schronienie, zdobyć pożywienie czy wezwać pomoc. Otrzymują także odpowiedni sprzęt. Takiej przygody nasz obdarowany na pewno nie zapomni.

  • Skok ze spadochronem

Poszybować ku niebu, by następnie podczas fascynującego lotu wrócić na ziemię… O tym z pewnością marzy niejeden mężczyzna. Skok ze spadochronem można również podarować komuś jako prezent. Skoki te odbywają się w stałej asyście wykwalifikowanego instruktora, który dba o bezpieczeństwo swojego podopiecznego.

Podsumowując

Powyższe przykłady pokazują, że sprawienie mężczyźnie ciekawego i niezapomnianego prezentu nie jest wcale takie trudne, a możliwości jest naprawdę wiele. A przecież i tak nie wymieniliśmy wszystkiego. Wyzwaniem okazuje się już nie znalezienie czegoś ciekawego, a dokonanie wyboru. Warto także pamiętać, że organizatorzy wspomnianych atrakcji oferują uczestnikom także zdjęcia oraz filmy dokumentujące ich wyczyny. Możemy więc być pewni, że obdarowani będą długo pamiętać takie prezenty. A może staną się one także inspiracją? Dla nauczyciela – do przeprowadzenia interesującej lekcji, a dla księdza – to ciekawego kazania…