Wybór najlepszego upominku dla bliskiej osoby nie jest łatwy, szczególnie kiedy musimy kupić coś dla znacznie starszego od nas człowieka.Wśród wielu różnych propozycji podarków trzeba wybrać rzecz, która przypadnie do gustu komuś z zupełnie innego pokolenia. Prezent dla dziadka może być praktyczny, dostosowany do jego zainteresowań lub o sentymentalnym charakterze.

Prezent dla dziadka – 10 sprawdzonych pomysłówWszystko zależy od tego, jakim człowiekiem jest obdarowany. Szczególnie Gwiazdka czy wypadający niedługo po niej Dzień Dziadka są niepowtarzaną okazją do obdarowania ukochanego seniora ciekawym podarunkiem. Można w ten sposób pokazać, że jest on dla nas niezwykle ważną osobą. Podsuwamy 10 pomysłów, które mogą pomóc wybrać najlepsze prezenty dla dziadka.

Prezent dla dziadka – zrób to sam!

Rzecz, która została wykonana własnoręcznie jest znacznie bardziej osobista, niż gotowe prezenty dla dziadka kupione w sklepie. Wymaga ona więcej wysiłku i zaangażowania, co na pewno doceni każdy senior. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą podarować coś taniego, ale efektownego.

  1. Etui na okulary – większość dziadków posiada okulary, czasami nawet kilka par. Ciekawym prezentem jest uszycie na nie etui. Powinno być od wewnątrz wyłożone miękkim materiałem, aby nie dopuścić do zarysowania szkieł.
  2. Wyhaftowana poduszka– dziadkowie lubią drzemać, dlatego miękka poduszka z osobistym zdobieniem będzie dla nich praktycznym i miłym prezentem. Można zrobić ją samodzielnie od początku lub jedynie wyhaftować napis na gładkiej poszewce.
  3. Ciasteczka – ładnie zapakowane, własnoręcznie zrobione wypieki przypadną do gustu dziadkom, którzy tęsknią za domowymi, naturalnymi przysmakami. Warto pokusić się o przygotowanie słodkości wg dawnej receptury .

Prezent dla dziadka – sentymentalne prezenty

Dziadkowie to bardzo bliskie osoby, dlatego upominek dla nich może mieć prywatny i emocjonalny charakter. Jakie sentymentalne podarunki dla nich można wybrać?

  1. Ramkę ze zdjęciami – starsze osoby są przywiązane do fotografii i lubią się nimi otaczać. Znacznie bardziej cenią zdjęcia bliskich, które mogą w ładnej ramce postawić na komodzie niż te, które istnieją jedynie w pamięci komputera. Zrób zdjęcia wszystkim członkom rodziny i podaruj je jako prezent dla dziadka.
  2. Płyta z przebojami z lat młodości dziadka – muzyka ma niezwykłą moc przywoływania wspomnień. Jeśli dziadek nie posiada odtwarzacza, może warto podarować go wraz z płytą, jako wspólny prezent od kilku osób?
  3. Model do składania – w każdym mężczyźnie, także w dziadku, tkwi mały chłopiec. Modele do składania, który będą miniaturą jego pierwszego samochodu czy samolotu, o którym marzył jako dziecko, to świetne prezenty dla dziadka.

Prezent dla dziadka – pomysły na ciekawe spędzenie czasu

  1. Kije do nordic-walkingu – to świetny prezent dla aktywnego dziadka, ale również ciekawy pomysł, aby zachęcić go do ćwiczeń i dbania o zdrowie. Nordic-walking to jeden z najbardziej wskazanych sportów dla starszych osób, dlatego spokojnie można je podarować seniorowi.
  2. Szachy–długą i pełną sprawność umysłową zapewnią gry, które wymagają intensywnego myślenia. Dzięki nim mózg jest cały czas trenowany, co pomaga zapobiec obniżeniu jego formy.
  3. Bilety do kina lub teatru –to prezenty dla dziadka, które skłonią go do wyjścia z domu i ciekawego spędzenia czasu. Wybierając taki podarunek, miło jest ofiarować go w podwójnym zestawie, aby dziadek mógł zaprosić kogoś do towarzystwa.
  4. Rękawiczki do jazdy na rowerze– wygodne, sportowe rękawiczki uczynią wyprawy na dwóch kółkach jeszcze przyjemniejszymi.

Prezenty dla dziadka mogą mieć przeróżny charakter. Warto wybrać taki, który będzie najlepiej dostosowany do jego potrzeb i zainteresowań lub podkreśli niepowtarzalną relację między seniorem rodu a wnuczkiem czy wnuczką.