Różnica pokoleń powoduje, że prezenty dla babci stanowią pewne wyzwanie. Z czego może ucieszyć się starsza osoba? Czego potrzebuje, a co uzna za zbędny wydatek? Nie ma jednej uniwersalnej listy upominków, jednak można szukać inspiracji i wybrać, to, co najbardziej będzie pasowało do konkretnej osoby. Prezenty dla babci mogą być bardzo praktyczne lub symboliczne i sentymentalne. Oto nasza propozycja 10 pomysłów na upominek dla niej.

Prezent dla babci – zadbaj o zdrowie babci

Prezent dla babci – 10 dobrych pomysłówW pewnym wieku niezbędna jest większa troska o zdrowie, szczególnie w okresie zimowym, kiedy starsze osoby łatwo ulegają infekcjom. Prezenty dla babci, które mają pomóc chronić jej zdrowie, są miłym przejawem troski o nią.

  1. Termofor dla babci – tradycyjny termofor w dekoracyjnym obszyciu i wyszytą dedykacją to praktyczny prezent, dostosowany swym wyglądem do wręczenia go babci. Można go nabyć w sklepach internetowych.
  2. Poduszka elektryczna – poduszka, podłączona do prądy, nagrzewa się i jest świetnym, podręcznym grzejnikiem.
  3. Ciśnieniomierz – pozwoli na bieżąco kontrolować poziom ciśnienia.
  4. Zestaw suplementów dla seniora – wspomagają one serce, krążenie czy sprawność umysłową. W świątecznym wydaniu można znaleźć ozdobnie zapakowane zestawy, idealne na prezent dla babci.

Prezent dla babci – upominek dla aktywnej seniorki

Niezbędnym elementem dbania o zdrowie jest aktywność. Wiele współczesnych seniorek to kobiety aktywne, dlatego prezenty dla babci mogą odpowiadać na ten trend.

  1. Zestaw kijków do nordic walkingu – nordic walking to idealny sport dla starszych osób. Dobrze wpływa na stawy i układ krwionośny, a jednocześnie nie jest nadmiernie obciążający dla organizmu.
  2. Karnet na basen – wiele basenów organizuje zajęcia na pływali dedykowane starszym osobom. To doskonały sposób, aby zadbać o zdrowie i kondycje oraz możliwość do spotkania z równolatkami.
  3. Telefon dla seniora – producenci telefonów oferują aparaty z dużymi klawiszami oraz wyświetlaczem, które ułatwiają korzystanie z nich osobom starszym. Pozwolą one aktywnej babci być w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi.

Prezent dla babci – gustowne prezenty

Babcie, tak jak wszystkie kobiety, lubią szykowne i eleganckie prezenty. Pięknie wykonane rzeczy, o uroczej stylistyce, są sprawdzonymi upominkami dla wielu seniorek.

  1. Porcelanowy kubek z zaparzaczem – różne wzory, kolory i linie kubków upodabniają je do małych dzieł sztuki. Dodatkowo są niezwykle praktyczne.
  2. Ręcznie zdobiona etażerkaprezenty dla babci wykonane techniką handmade są oryginalne i niepowtarzalne. Dzięki nim poczuje się ona wyróżniona.
  3. Biżuteria – ponadczasowy klasyk, który ucieszy kobietę w każdym wieku.

Zaproponowane prezenty dla babci mają różne ceny, przeznaczenie i dostępne są w różnych wariantach. Na pewno wśród powyższych propozycji znajdziecie coś, co przypadnie do gustu Waszym babciom.