Pojawienie się dziecka wywraca życie całej rodziny do góry nogami i wiele sytuacji wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej. To właśnie maluch zajmuje najważniejsze miejsce i wszystko zaczyna toczyć się dookoła niego. Funkcjonowanie młodych rodziców od tej pory przebiega znacznie inaczej, przede wszystkim mają znacznie mniej czasu wolnego niż wcześniej i ich życie towarzyskie ulega ograniczeniu. Doskonałą okazją do spotkania z najbliższymi jest roczek maleństwa, który stanowi ważny etap w jego rozwoju. Zaproszeni goście stają przed dużym wyzwaniem, jakim jest znalezienie odpowiedniego podarunku. Nie każdy jest w stanie wpaść na dobry pomysł na prezent dla rocznego dziecka, dotyczy to zwłaszcza osób, które nie posiadają potomka.

Propozycje budżetowe

Pomysły prezentów na roczekWbrew pozorom można znaleźć tani pomysł na prezent dla rocznego dziecka, który sprawi przyjemność maluchowi i dobrze wypadnie w oczach jego rodziców. Najlepszym wyborem będą drobne zabawki edukacyjne. Tego typu przedmioty są przede wszystkim bezpieczne i nie ma obaw, że dziecko się nimi zrani. Jednocześnie z pewnością spotkają się z uznaniem ze strony rodziców, którzy z pewnością docenią jej aspekt edukacyjny. Należy jednak pamiętać, żeby zakupów dokonać w sprawdzonym sklepie, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele podróbek, które mogą być wykonane ze szkodliwych materiałów lub zawierać ostre krawędzie. Stanowczo lepiej wybrać gustowny drobiazg wysokiej jakości niż coś, co jedynie stwarza efektowne pozory.

Prezenty, które zrobią wrażenie

Zwłaszcza w sytuacji, gdy dysponujemy większą kwotą  należy z głową wybrać pomysł na prezent dla rocznego dziecka, ponieważ oferta na rynku jest ogromna i łatwo podjąć mało rozsądną decyzję. Osoba, która nie jest zaznajomiona z tą branżą po wejściu do dowolnego sklepu z zabawkami i akcesoriami dla maluchów z pewnością będzie przytłoczona ilością oraz różnorodnością produktów. Z pewnością nie należy wybierać zabawek wielkogabarytowych, ponieważ może to spotkać z niechęcią ze strony rodziców. Jednym z ciekawszych pomysłów będzie chodzik-jeździk, który nie tylko sprawi wiele radości dziecku, ale również pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Przy wyborze należy jednak pamiętać, aby był dostosowany do wieku malucha. Jeżeli dysponujemy fotografią dziecka lub mamy możliwość zrobienia jej, to oryginalnym prezentem, skierowanym przede wszystkim do rodziców, będzie efektowne wykonana pamiątka z tego okresu, na przykład w formie fotoobrazu. Z pewnością taki podarunek wywoła uśmiech na ich twarzach i po latach będzie przywoływał wiele wspomnień.