Jeśli pracujesz nawet w kilkuosobowej firmie (jeśli ktoś ze znajomych z pracy jest ci szczególnie bliski), co jakiś czas chcesz sprawić mu/jej jakiś prezent. Czy są to urodziny, czy imieniny, bądź Wigilia pracownicza, warto wybrać coś, co naprawdę spodoba się koledze/koleżance z pracy. Wybór takiego prezentu zależy oczywiście od stopnia zażyłości kontaktów. Prezent nie może być też zbyt intymny, ale powinien być jednocześnie osobisty. Jeśli nie masz żadnego pomysłu, możesz zainspirować się poniższymi!

Prezenty dla znajomych z pracy – inspiracje

Pomysły na prezenty dla znajomych z pracy– Dobra książka – jeśli często rozmawiacie w pracy o tym, co ostatnio ktoś polecał lub jaką nową książkę chcielibyście przeczytać – w takim przypadku z pewnością łatwo dobierzesz coś odpowiedniego. Książka to zawsze udany prezent. Będzie co czytać w przerwach na kawę. Może wybierz jakąś książkę o branży? Zawsze warto się doszkolić!

Nowy kalendarz lub organizer – oprawiony w skórę, poręczny i z miejscem na wpisanie najważniejszych spotkań i wydarzeń, z pewnością będzie dobrym pomysłem. Szczególnie, jeśli obdarowywana osoba do tej pory zapisywała wszystko na karteczkach i narzekała, że wszystko jej ginie. Dzięki temu prezentowi nie zapomni już o żadnym spotkaniu. Również tym zawodowym.

Kubek z podgrzewaczem – to super prezent dla znajomego z pracy! Sam wiesz, jak podczas wykonywania pracy potrafi wystygnąć pyszna kawa lub herbata, którą właśnie sobie zrobiłeś. Dzięki temu prezentowi Twój znajomy czy znajoma z pracy pozbędzie się tego problemu! Kubki obecnie dostępne są w różnych wzorach.

Ciasteczka upieczone przez Ciebie – to upominek dla łasuchów. Jeśli widzisz, jak Twoja koleżanka lub kolega po fachu uwielbia słodycze i podjada je w każdym możliwym momencie w pracy, ten prezent mu/jej się spodoba. Własnoręcznie upieczone ciasteczka o różnych smakach, z dobrej jakości składników, z różnymi posypkami – taki gest doceni każdy. Dodatkowo, umieść je w ładnie ozdobionym słoiczku lub pudełku (które też sam możesz wykonać).

Mini-lodówka na usb – to wersja prezentu raczej na lato, choć niekoniecznie. W takiej mini-lodóweczce, którą można podłączyć do firmowego komputera, znajomy lub znajoma z pracy będzie mogła sobie ochłodzić każdy napój, który będzie chciał/chciała wypić. Prezent szczególnie dla tych, którzy w swoich firmach nie posiadają jeszcze klimatyzacji… ?

Nowa, dizajnerska myszka do komputera – Twój znajomy/znajoma z pracy przywiązuje wagę do detali? Warto sprezentować jemu/jej coś wyjątkowego. Z racji tego, że i tak godzinami musi klikać na komputerze, dobrze by było, gdyby klikał/klikała czymś wyjątkowo ładnym lub zabawnym. Na rynku dostępne są różne wzory myszy do komputera – od takich z nadrukiem dzieła sztuki, do takich w kształcie samolotu bojowego, który wydaje dźwięki i świeci.

Hub USB o ciekawym kształcie – portów USB nigdy nie za wiele, zarówno w pracy, jak i w domu! Dodatkowo, jeśli zakupisz taki, który będzie w kształcie piłki nożnej, koszykowej, samolotu lub innego gadżetu, z pewnością będzie to interesujący, i co najważniejsze, bardzo praktyczny prezent dla Twojej koleżanki lub Twojego kolegi z pracy.