Bobby McFerrin pomimo, że ma już 66 lat nadal występuje na scenie. Faktem jest, że i starszym ludziom to się zdarza, ale trzeba pamiętać, że muzyk jest wokalistą. Nie każdy wie, ale to właśnie wokal jest tą profesja, która to z biegiem lat po czasach swej świetności przysparza piosenkarzom najwięcej trudności.

Z tego wynika, że McFerrin musi dbać o swój głos, a że jest to skuteczne słychać to na jego koncertach. I właśnie jeżeli chodzi o takiego artystę jak Bobby McFerrin bilety rozprzedają się z powodzeniem, bo muzyk ciągle utrzymuje wysoką formę, a zatem i jego koncerty są udanymi występami.

Pomysł na prezent? Koncerty Bobby’ego Mc Ferrina!Tu trzeba nadmienić, że wiele popisów opiera się właśnie na głosie, który to nie raz występuje bez jakichkolwiek, ewentualnie nielicznie i w tle brzmiących instrumentów muzycznych. Bobby McFerrin z ogromną chęcią gra z innymi artystami potrafiącymi tak poprowadzić głos, że nie potrzeba „żywych” instrumentów. Kiedy dwóch, lub więcej muzyków potrafi w taki sposób poprowadzić swoje partie wokalne, to występ a apella okazuje się nie lada wyczynem. Wszystko tu bowiem musi współgrać i tak właśnie bywa na koncertach amerykańskiego jazzmana.

Ponadto należy dodać, że Bobby McFerrin jest świetnie usposobiony rytmicznie, co w tym nurcie muzycznym jest niezwykle istotne. Jednakże ta rytmiczność i ogólny dryg, który to pomaga muzykowi zachować swobodę na scenie może po części wywodzić się z muzyki reggae, ponieważ i od takiego gatunku wokalista nie stroni. Jednak takie gatunki, jak reggae, blues, a nawet rock i klasyka często znajdują swoje odzwierciedlenie w muzyce jazzowej i to właśnie słychać w twórczości Amerykanina. Wszechstronność to duża zaleta McFerrina, a że dobrze się czuje w tym, co robi to wychodzi to profesjonalnie.

To jednak nie wszystko ponieważ wokalista lubi zapraszać do zabawy publiczność. Szczególnie lubuje się w podawaniu widzom jakiejś frazy, którą to powtarza cała sala, czy stadion, a muzyk do tego „dogrywa” własnym głosem czy to partie wokalne, czy też muzyczne, gdyż naśladowanie instrumentów, czy też perkusji to kunszt tego artysty. Umiejętność improwizacji i doskonały zmysł kompozytorski pozwalają Bobby;emu McFerrinowi doskonale łączyć wszystko w jedną całość i wychodzi to niezwykle widowiskowo.

To co dość istotne dla polskich fanów jego talentu wokalista już nie raz gościł w Polsce i w kwestii kolejnych występów nie powiedział ostatniego słowa, o czym świadczy, że na jego trasie koncertowej na 2016 rok znalazły się Warszawa i Poznań. Ci, którym to nie uda się dostać biletów na te imprezy mogą jeszcze szukać szczęścia u naszych południowych sąsiadów, gdyż Bobby McFerrin wystąpi również w czeskiej Ostrawie, jak również w innych Europejskich miastach i to z premierowym materiałem.