Co zrobić, kiedy ktoś z rodziny zaprasza nas na urodziny albo imieniny nastolatki? Jaki wybrać dla niej podarunek? Wiele osób staje czasem przed takim dylematem. Pierwsza myśl, to oczywiście pomysł, aby podarować dziecku pieniądze. Jednak nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Bywają sytuacje, kiedy niezręcznie jest obdarowywać dziecko gotówką. Z drugiej strony ciężko utrafić z prezentem w gust nastolatki, tym bardziej jeśli słabo zna się dziecko i nie do końca wiemy czym się interesuje. Dobrym wyjściem aby wybrnąć z takiej sytuacji jest kupno biżuterii.

Złoto czy srebro?

Pomysł na prezent – biżuteriaObecnie biżuteria nie jest już tak kosztowna jak kiedyś, każdy znajdzie coś w odpowiedniej dla niego cenie. Dość uniwersalnym wyborem na większe okazje, takie jak osiemnaste urodziny, jest zakup srebra lub złota – w zależności od kwoty pieniędzy jaka chcemy wydać. Warto jednak wcześniej zapytać kogoś z bliskiej rodziny dziecka, czy nie jest ono uczulone na któryś z tych metali. Istnieją osoby uczulone na srebro.

Biżuteria mniej poważna

Jeśli mamy z dzieckiem dobry kontakt, a nie jesteśmy pewni czy trafimy w gust, nie będzie to żadnym nietaktem, jeśli zabierzemy dziewczynkę do sklepu i poprosimy aby pokazała jakiego typu biżuteria jej się podoba. W ofercie sklepów jest wiele ciekawej biżuterii, która wydaje się stworzona dla nastolatek. I wcale nie musi być ona wykonana z drogich metali – młode dziewczyny bardzo chętnie sięgają po naszyjniki pozłacane, bransoletki w kolorze złota, zwłaszcza różowego, czy pierścionki z metalu ze sztucznymi kamieniami. Dla nich bardziej istotny jest ciekawy i modny wzór, niż wartość czy drogocenność danej biżuterii. Dlatego istnieje spora szansa, że kilkunastoletnią dziewczynkę bardziej zadowolą naszyjniki pozłacane z krzykliwą zawieszką, niż skromny łańcuszek z prawdziwego złota. Jednak są wyjątki (np. w sklepie Kohha.com z biżuterią handmade), gdzie naszyjniki pozłacane wyglądają bardzo elegancko i estetycznie.

Biżuteria dla chłopca?

Również w przypadku chłopców, biżuteria może okazać się dobrym pomysłem na prezent, ale wtedy należy się wcześniej upewnić czy nastolatek w ogóle taką biżuterię nosi. W ofercie sklepów jest dostępnych wiele męskich modeli łańcuszków i bransolet. Najczęściej wykonane są ze skóry, metalu, cieńszych lub grubszych rzemyków. Są minimalistyczne, jednak pozwalają podkreślić swój styl i osobowość. Jest to zresztą ciekawa zmiana, bo jeszcze do niedawna panowie byli dość uprzedzeni do noszenia biżuterii innej niż łańcuch czy sygnet. Teraz powoli otwierają się na nowe możliwości, a grupą najbardziej otwartą są właśnie nastolatki i współcześni dwudziestolatkowie.