Jak wybrać najlepsze męskie perfumy? Czy w ogóle kupno perfum to dobry pomysł na prezent? Jaka nuta zapachowa będzie idealna dla mojego mężczyzny? Te pytania z pewnością zadaje sobie wiele przedstawicielek płci pięknej, które myślą o kupnie perfum na upominek dla swojego ukochanego.

Ze światem zapachów mamy styczność każdego dnia. Przyjemne aromaty kochają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Świetnie uzupełniają strój, dodając odwagi, pewności siebie, przy okazji wprowadzając w przyjemny nastrój.  Warto zatem wiedzieć, który flakon zyska rangę najlepszych męskich perfum.

Perfum jako prezent dla mężczyznyPod nazwą „perfumy” określa się kosmetyki, których zadaniem jest nadawanie długo utrzymującego się zapachu. Stanowią odpowiednio wyselekcjonowaną mieszankę związków zapachowych, środków wzmacniających oraz rozpuszczalnika. Na rynku możemy wyróżnić perfumy właściwe, wody perfumowane oraz wody toaletowe.

Producenci perfum oferują dla mężczyzn szeroki asortyment różnych nut zapachowych, tak aby każdy z nich mógł wybrać dla siebie taki, który najlepiej spełni osobiste oczekiwania. A zatem, możemy wyróżnić nuty cytrusowe, kwiatowe, szyprowe, aldehydowe, orientalne, paprociowe, drzewne czy tytoniowo-skórzane. Jakie zatem będą najlepsze męskie perfumy? No cóż, odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna, ponieważ wiele zależy od tego, w jakim celu będą użytkowane. Inny zapach będzie odpowiedni podczas wieczornego wyjścia, inny z kolei sprawdzi się na co dzień w pracy. Jeśli zatem poszukujemy męskiego zapachu na wieczór, wówczas idealnie sprawdzi się nuta aldehydowa, orientalna, drzewna i tytoniowo-skórzana. Z kolei w codziennym stosowaniu, najlepiej sprawdzi się nuta cytrusowa, kwiatowa, szyprowa oraz paprociowa.

Chcąc kupić najlepsze męskie perfumy dla swojego ukochanego, stoimy przed nie lada wyzwaniem. Choć zadanie jest trudne, nie znaczy że niemożliwe do wykonania. Sam pomysł zakupu perfum na prezent jest świetny, a to już połowa sukcesu. Bogata różnorodność oferowanych w sprzedaży zapachów sprawi, że ich wybieranie będzie nie lada rozkoszą dla naszych nozdrzy. Możemy sięgnąć po marki w atrakcyjnych cenach, np. Mexx lub te pochodzące z górnej półki, np. Hugo Boss, Calvin Klein czy Lacoste.

Zanim jednak dokonamy zakupu określonych perfum, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej byłoby wybierać spośród wcześniej przetestowanych zapachów. Jeśli nie mamy takiej możliwości, pamiętajmy że perfumy nosimy cały dzień. Warto zatem zadbać, aby nie były zbyt ostre i nachalne, a dopasowane intensywnością do osoby jej używającej.