Wieczór panieński i kawalerski to ten czas, gdy przyszła panna i pan młody powinni skoncentrować się na rozluźnieniu. Jest to przerwa od burzliwej organizacji ślubu i chwila, by po raz ostatni poczuć się niezamężną osobą.

Ostatni taki wieczór przed ślubem – prezenty i gadżety na wieczór panieński i kawalerskiRównocześnie jednak ważne jest, by nie przekroczyć granicy, za którą powrót do przyszłego małżonka lub małżonki nie byłby możliwy. Dlatego zamiast striptizera lub striptizerki (a z tego drugiego zdaje się słynąć wieczór kawalerski) lepiej skoncentrować się na zabawnych prezentach.

Prezenty wręczane podczas tego specjalnego wieczoru znacząco różnią się od podarunków ślubnych. Przede wszystkim gadżety erotyczne są tutaj jak najbardziej wskazane, jednak przed ich zakupem trzeba zastanowić się czy dana para jest na tyle wyzwolona, by się z takiego prezentu ucieszyć, i czy ma dystans do siebie. Kupowanie zatwardziałym tradycjonalistom zestawu do SM mogłoby nawet zakończyć znajomość. W takich sytuacjach lepiej ograniczyć sie do bardziej grzecznych niespodzianek, jak np. pilot sterowania kobiety/mężczyzny, dzwonek na męża/żonę lub podobne.

Bardziej odważne pary ucieszą się z innych prezentów. Zamiast jednak koncentrować się na gadżetach sprawiających przyjemność wyłącznie jednej ze stron, można pomyśleć o czymś, z czego młodzi małżonkowie mogą cieszyć się wspólnie. W ofercie wielu sklepów są gry erotyczne najróżniejszego rodzaju. Stanowią ciekawe preludium do zbliżenia i urozmaicenie życia seksualnego. Specjalnie na tą okazję można również odwiedzić sex-shop i pokusić się o zakup jakiegoś ciekawego zestawu lub gadżetu (huśtawka do miłosnych zbliżeń będzie na pewno nietuzinkowym prezentem). Równie dobrym prezentem okaże się seksowna bielizna na noc poślubną.

Sam wieczór kawalerski lub wieczór panieński można dodatkowo urozmaicić. Wiele sklepów oferuje gadżety imprezowe z motywem penisów i piersi. Słomki do napojów, czekoladki, szarfy – wszystko to dobrze sprawdzi się w wyzwolonym imprezowym towarzystwie. Osoby mniej otwarte, otoczone erotycznymi motywami, będą krępowały się podczas całego wieczoru.

Wieczór kawalerski i wieczór panieński powinien być wydarzeniem wyjątkowym, wspominanym jeszcze przez lata. Jednakże warto zadbać, by były to wspomnienia pozytywne i by ewentualne zdjęcia z tych chwil nie doprowadziły do odwołania ślubu lub rozwodu.