Odpowiednia podaż białka

W diecie każdego sportowca są elementy niezbędne. Jednym z nich jest białko. Jest ono niezbędne do budowy komórek. Warto pamiętać o spożyciu białka szczególnie po albo przed treningami. Nieważne, jaki cel chcemy osiągnąć w sporcie, białko to podstawa. W jaki sposób możemy zadbać, żeby dostarczyć odpowiednią ilość białka?

Najłatwiejszym wyborem są odżywki białkowe. Możemy je spożywać w formie koktajlu o ciekawych smakach na przykład: waniliowym, czekoladowym lub truskawkowym. Nie są one jednak wystarczające aby zapewnić odpowiednią ilość białka na cały dzień. Bardzo cenne jest białko zwierzęce, ponieważ posiada wszystkie niezbędne dla człowieka aminokwasy. Jakie to może być mięso? Bardzo lubiany wśród sportowców jest kurczak oraz indyk. W łatwy sposób możemy zrobić z niego pyszny obiad, wystarczy dodać ryż i ulubiony sos. Alternatywą dla kurczaka jest chuda ryba.
Natomiast na śniadanie lub kolacje możemy spożywać nabiał, który też jest dobrym źródłem białka. Może to być chudy ser twarogowy, mleko albo jajka.