Niezbędne elementy diety sportowca

Dieta osoby trenującej powinna być odpowiednio zbilansowana oraz dobrana indywidualnie pod daną osobę. Jest to bardzo ważne, bo bez diety nie osiągniemy odpowiednich efektów. Co jest niezbędne w diecie sportowca?

Przede wszystkim białko. Powinniśmy zadbać, żeby nie brakowało nam tego składnika szczególnie w posiłkach około treningowych. W jakiej formie możemy spożywać białko? Ważne jest to, żeby jedzenie było również smaczne. Może to być nabiał, na przykład: mleko, ser biały chudy czyli twaróg, ser żółty chudy. Białko to przede wszystkim chude mięso z kurczaka, indyka oraz ryby takie jak pstrąg czy tuńczyk. Możemy również w okolicach treningu wypijać odżywki białkowe

Innym elementem diety są węglowodany. Dają one siły przed treningiem. Ważne jest żeby nie było połączone z tłuszczami. Na jakie węglowodany warto się decydować? Mogą to być suszone owoce takie jak morele, brzoskwinie czy daktyle. Jest to wspaniały zastrzyk energii. Mogą to być też owoce takie jak banany albo jabłka. Warto spożywać też pieczywo z dużą zawartością otrębów.