Ile razy zastanawiałeś się nad tym, co kupić kobiecie, aby była zupełnie zadowolona z podarunku? Na pewno wiele, zwłaszcza że trafić w kobiecy gust wcale nie jest tak łatwo, zwłaszcza gdy reprezentuje się płeć męską. Czy jednak kiedykolwiek pomyślałeś o tym, aby wybrać na prezent coś mniej klasycznego, np. ubrania? Na pewno nie – głównie z obawy przed wyborem czegoś, co kompletnie kobiecie nie pasuje.

Odzież jako prezent? Czemu nie!Tymczasem jednak odzież damska może być świetnym upominkiem czy prezentem na większą okazje, o ile do sprawy jej wyboru podejdzie się w sposób pragmatyczny. Wystarczy zastanowić się nad tym, czego konkretnie kobieta potrzebuje bądź co jej się podoba, a następnie przełożyć to na rodzaj łączącej dwoje ludzi relacji. Co to oznacza w praktyce? Podpowiemy, jak wybrać ubrania na prezent!

Akcesoria i drobiazgi

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, że odzież damska to niekoniecznie od razu spodnie czy sukienka. To również rozmaite drobiazgi, na które czasami normalnie kobiecie szkoda jest pieniędzy, a które mile by widziała w swojej szafie. Mogą to być np. ładne, aksamitne apaszki, idealne jako dodatek do klasycznego stroju w stylu francuskim, jak również szaliki na nieco chłodniejsze pory roku. Żadna kobieta nie pogardzi np. rękawiczkami z eleganckiego materiału, np. skóry. To świetny pomysł na prezent, gdy nie chcemy inwestować w coś, na czym niekoniecznie się znamy, a jednocześnie pragniemy podarować drugiej osobie funkcjonalny upominek.

Na większą okazję

Ile razy mężczyznom zdarzyło się chodzić ze swoimi ukochanymi do sklepów, gdzie one mierzyły piękne sukienki – np. na zbliżające się wesele przyjaciółki czy bal sylwestrowy – a potem z westchnieniem je odwieszały, uznając jednak za zbyt drogie? Taka odzież damska będzie świetną niespodzianką dla każdej kobiety, która lubi wyglądać pięknie – i każdego mężczyzny, który jest czujnym obserwatorem. Oczywiście opcją alternatywną jest zabranie kobiety na zakupy, gdzie przegląda rzeczy, na które jej nie stać, a potem zaproponowanie zapłaty za nie – taka niespodzianka z pewnością będzie mile widziana.

A może intymnie?

Ciekawą opcją jest wybór również nieco bardziej intymnej odzieży damskiej. Oczywiście dotyczy to par, które są ze sobą na tyle blisko, aby taki prezent żadnej strony nie krępował. Mogą to być zupełnie niewinne rzeczy, jak np. opaska na oczy czy ładne pończochy. Sprawdzi się również przyjemna w dotyku, satynowa koszulka, która służyć może z powodzeniem do spania – ale nie tylko. Dla bardziej odważnych par dobra będzie nieco bardziej wyzywająca odzież damska, np. formie skąpo wyciętych gorsetów z doszytymi paskami do pończoch. Jest to jednak prezent niezwykle intymny, dlatego dobrze jest mieć pewność, że przypadnie kobiecie do gustu.

Inspiracje prezentowe można znaleźć wśród dostępnych kreacji na stronie: http://www.modema.pl/pol_m_Odziez-Damska-223.html.