Drobne elementy wyposażenia wnętrz decydują o klimacie, jaki panuje w danym pomieszczeniu. Dom to miejsce, w którym mamy czuć się bezpiecznie, swobodnie i przyjemnie. To miejsce relaksu i spotkań z rodziną, dlatego tak ważne są wszystkie drobiazgi, które pasują do charakteru ich właściciela jak obrusy haftowane, serwetki, piękne świeczki.

Stylowe dodatki to dobry pomysł na prezent dla kogoś, kogo znamy i wiemy nieco o jego guście. Są jednak takie rzeczy, które można śmiało podarować każdemu, ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe.

Wspomnień czar

Obrusy haftowane pomysłem na prezentKażdy z nas ma wspomnienia, do których chętnie wraca myślami. Wszyscy też wykonujemy zdjęcia, na których uwieczniamy najciekawsze lub najprzyjemniejsze momenty. Miło czasem spojrzeć w środku zimy na ciepłą fotografię znad morza. Dlatego też ramka na zdjęcia będzie świetnym prezentem dla każdego. Warto dobrać jej kształt i typ do wieku obdarowywanej osoby, choć sprawdzona klasyka jest najbezpieczniejszym wyborem.

Elegancki posiłek

W każdym domu jest stół- jeśli nie w salonie, to w części jadalnej kuchni. Wszystkie stoły (zarówno te małe, jak i duże) doskonale prezentują się pod obrusami haftowanymi. Ciekawe wzory na tkaninie dodadzą uroku klasycznym wnętrzom, zaś w nowoczesnych będą stanowić ciekawy kontrast. Obrusy haftowane zazwyczaj są wykonywane maszynowo, jednak wciąż możemy kupić również egzemplarze ozdabiane ręcznie. Wszelkie przedmioty wykonane rękodzielniczo są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego są towarem niemal ekskluzywnym. Niektóre obrusy haftowane są wykonywane w jednym tylko egzemplarzu, co czyni je prezentem unikatowym.

Herbatka o piątej

Ponadczasowym pomysłem na upominek jest filiżanka z talerzykiem (lub zestaw dwóch naczyń). Popołudniowa herbata, czy kawa smakuje znacznie lepiej, gdy jest podana w eleganckiej filiżance i na stole ozdobionym obrusem haftowanym. A do tego koniecznie przydadzą się również…

… eleganckie serwetki

Ładne serwetki również powinny znaleźć się w każdym domu, dlatego śmiało możemy je dawać w prezencie. Ważne tylko, aby było rzeczywiście dobrej jakości, wykonane z bawełnianej tkaniny i trwale barwione. Do serwet możemy dołączyć także pierścienie, które podkreślą wystrój stołu. Pierścienie i serwetki muszą być dopasowane do siebie kolorystycznie. Najbezpieczniejszym wyborem są stonowane, niekrzykliwe kolory, które będą współgrały zarówno z klasyczną bielą, obrusami haftowanymi, jak i stołem z litego drewna.

Nastrojowy blask

Świece również możemy śmiało ofiarować każdej osobie, którą odwiedzamy. Świece dają przyjemny dla oka blask, budują klimat, są romantyczne, kojarzą się z ciepłem domowego ogniska, a przy tym ładnie się prezentują.