W ciągu roku istnieje mnóstwo okazji na które wręczamy prezenty najbliższym – święta, urodziny, imieniny, rocznice. Wszystkie wymagają dokładnego przemyślenia i dopasowania do uroczystości. Jak wybrać upominek, który zapadnie w pamięć i sprawi prawdziwą przyjemność? Postaramy się doradzić.

Schematy

Nietypowy prezent – jak zaskoczyć bliskich?Ponieważ tradycja dawania prezentów jest silnie zakorzeniona  w kulturze, w wielu sytuacjach mamy poczucie powinności jaką jest wręczenie upominku. Sprawia to, że często traktujemy tę czynność sztampowo; wybieramy oklepane pomysły i “uniwersalne” przedmioty, które bardziej dają nam poczucie spełnionego obowiązku niż radość obdarowanemu. Należą do nich wszelkiego rodzaju ozdobne świeczki, figurki i pudełka (mało jest autentycznych zbieraczy takich przedmiotów). Dając standardowy, mało oryginalny podarunek spełniamy obowiązek, lecz nie sprawiamy prawdziwej radości, co powinno być naszym celem. Zostaniemy zakwalifikowani do grupy “też coś przyniósł, w sumie ładnie z jego strony”. Prezent powinien być spersonalizowany- na jego podstawie widać, jak bardzo znamy osobę, którą obdarowujemy. Jednakże, nie każdy ma czas na długie poszukiwania – dlatego warto zainteresować się prostymi, lecz skutecznymi metodami doboru prezentów.

Jak znaleźć ciekawy prezent?

Aby wykazać się ciekawym upominkiem, nie trzeba spędzić mnóstwa czasu na jego poszukiwaniu ani stawiać na drogie przedmioty. Warto odrzucić schematyczne myślenie. Polecamy zainteresować się:

  • lokalnymi atrakcjami – prezent nie musi być przedmiotem; można dać bilet na ciekawą rozrywkę, np. jump arenę, escape room lub koncert. Dużo takich ofert można znaleźć na Grouponie.
  • usługami – dobrym pomysłem może być podarowanie voucheru na usługę, np. zabieg kosmetyczny lub relaksacyjny. Należy przy tym pamiętać o właściwym doborze usługi – zabieg przeciwzmarszczkowy niektórych ucieszy, a innym może sprawić przykrość. Atrakcyjne ceny takich zabiegów również są do znalezienia na wspomnianym już portalu Groupon, choć można ich szukać i na własną rękę.
  • kuponami rabatowymi – dzięki nim, możemy obniżyć cenę zakupu bez względu na to, czy zdecydujemy się podarować przedmiot, czy atrakcję, możemy obniżyć ich cenę dodatkowo, używając kodów rabatowych udostępnianych przez portale takie, jak  http://tanio.co/ . Co istotne, rabaty tego rodzaju dodają się z obniżonymi już cenami np. zakupów grupowych

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą w znalezieniu oryginalnych prezentów i sprawienie bliskim niezapomnianej radości. Kwiatek i czekoladki uchodzą za klasykę uprzejmego upominku – lecz może warto wyjść poza schemat?