Moda na własnoręcznie robione prezenty, która niegdyś była podsycana głównie przez przedszkolanki zapewniające, iż takie podarki są szczególnie cenne, powróciła. I to w wielkim stylu! Przywędrowała do nas z Ameryki, gdzie jako DIY, czyli do-it-yourself – zrób to sam- przeżywa swój moment świetności. Nietypowe prezenty wykonane własnoręcznie podarki świąteczne wręczała nawet Fashionelka, wyznaczająca co jest modne słynna polska szafiarka. Prezenty, które można zrobić samemu są piękne, ekologiczne, ekonomiczne i płynące prosto z serca. Wystarczy odrobina zmysłu plastycznego, dobra instrukcja z sieci i niezapomniany efekt gwarantowany.

Nietypowe prezenty DIY

Nietypowe prezenty, które można zrobić samemuDo-it-yourself to nurt propagowany przez kreatywne matki, które całe dnie spędzają w domach i szukają sposobów dzięki którym życie będzie bardziej przytulne, domowe oraz ekologiczne. Ideę tą chętnie podchwyciły studentki i za pomocą sieci rozprzestrzeniły na cały świat. W wielu miejscach w Internecie można znaleźć tutoriale, czyli instrukcje wykonania danej rzeczy, pisane zrozumiałym językiem, z wieloma poradami dotyczącymi materiałów lub sposobu wykonania konkretnej czynności oraz bogato ilustrowana zdjęciami lub filmikiem. Będąc tak przygotowanym do działania można dać upust swojej kreatywności, a przy okazji stworzyć nietypowy prezent z cechami ważnymi dla obdarowanego.

Nietypowe prezenty – torcik ze skarpetek

Jeśli zastanawiasz się nad nietypowym prezentem dla mamy i nowonarodzonego bobasa stwórz własny torcik pieluszkowy. Jego idea jest prosta – najpierw cieszy oczy, a później mama może wykorzystać pieluszki, więc nic się nie zmarnuje. Jak zbudować przykładowy tort prezentuje blogerka Mukla na swojej stronie Miejsce Mukli. Jednak możecie pozwolić ponieść się wyobraźni i udekorować budowlę dodatkowymi różami ze skarpetek lub analogicznie za pomocą recepturek i papilotek do muffinek zwinąć śpioszki i podarować jako urocze babeczki.

Nietypowe prezenty – pudło rozmaitości

Ciekawym pomysłem na nietypowy sposób wręczenia pieniędzy jako prezentu ślubnego lub osiemnastkowego jest stworzenie pudełka rozmaitości, w którym oprócz prezentu właściwego będą drobiazgi mające zapewnić obdarowanym pomyślność. Pudełko może zawierać świecę na romantyczne wieczory, herbatę na chłodne wieczory, cukierki na osłodę i co tylko przyjdzie wam do głowy. Na portalu Zszywka.pl można znaleźć zdjęcie takiego nietypowego prezentu DIY, a w komentarzach pod nim podpowiedź, jak samemu wykonać coś podobnego.

Nietypowe prezenty – pluszaki

Zapewne każdy z nas miał przytulankę uszytą przez mamę lub babcię. Teraz znów modnie jest mieć pluszową zabawkę wykonaną przez kogoś bliskiego, więc jeśli nie boicie się operować igłą i nitką, jest to doskonały pomysł na nietypowy prezent DIY. Sieć jest pełna wykrojów dla przyjaznych sówek, niesfornych lisków i smukłych lalek. Jedną z nich, szczególnie podbijającą serca ludzi na całym świecie jest Tilda, pluszowa lalka stworzona przez Norweżkę Tone Finnanger. W Polsce można kupić trzy książki wydane przez Tone, które zawierają wykroje i instrukcje jak uszyć popularną lalkę oraz inne urocze dekoracje.

Nietypowe prezenty – domowe przetwory

Znamiona mody DIY mają też własne przetwory, które można podarować znajomym. Wówczas koniecznie należy pamiętać, by nasz nietypowy prezent DIY posiadał oryginalne, personalizowane etykietki. W sieci można znaleźć wiele szablonów, na które wystarczy nanieść nazwę konfitury lub marynowanych warzyw, wydrukować na samoprzylepnym papierze i nakleić na słoiczki. Efekt murowany.