Gwiazdka, urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, Dzień Ojca i wiele innych okazji do wręczania sobie prezentów jest często powodem niepotrzebnego stresu. Zamiast wierzyć, że w połowie grudnia w galeriach handlowych znajdziemy coś, co na pewno spodoba się obdarowywanej osobie warto postawić na sprawdzonych sprzedawców i ich ciekawe oferty.

Wraz z TV Okazje doradzamy, jakie prezenty przypadną naszym bliskim do gustu, niezależnie od tego, ile wydamy na nie pieniędzy.

Dla mamy i taty

Odwieczny problem wszystkich ludzi na świecie – co kupić rodzicom? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że przecież już wszystko mają. Często nasi rodziciele korzystają z zastawy, którą dostali 40 lat temu na ślubie albo lubią jedną ulubioną pościel i nie mają zamiaru jej wymienić na lepszy model.

Nie czekaj z prezentami do ostatniej chwili!Pamiętajmy o tym, że nasi rodzice, pomimo tego że są starsi, wcale nie stronią od najnowszych technologii. Może nasza mama jeszcze o tym nie wie, ale na pewno wygodniej będzie jej się szykowało rodzinny obiad w wielofunkcyjnym urządzeniu do gotowanie, a tata chętnie wyrzuci zardzewiałe śrubokręty na rzecz wielofunkcyjnej wkrętarki. Nie ograniczajmy się jednak do utartych ról społecznych i pomyślmy o tym, co lubią robić i co interesuje naszych rodziców. Jeśli są aktywni fizycznie, to możemy kupić ochronne opaski uciskowe lub urządzenia do masażu. Często podróżują? Designerska torba na pewno ich ucieszy.

Druga połówka

Krawat, bielizna, garnek, sweter? Kupujemy je najczęściej swoim małżonkom, a to właśnie te rzeczy wymieniane są jako najbardziej znienawidzone prezenty. Warto więc przejrzeć różne okazje telewizyjne i sprawdzić, czy wśród nich nie znajduje się jakiś wyjątkowy gadżet. Czasem nie trzeba wydawać majątku, żeby okazać miłość, a wystarczy tylko przejawić zainteresowanie drugą osobą. Mąż uwielbia elektronikę? Spodoba mu się smartwatch lub kamera sportowa. Żona lubi słuchać muzyki ćwicząc? Głośnik bluetooth lub bezprzewodowe słuchawki sprawdzą się świetnie.

Pewny sprzedawca to pewny produkt

Mamy już pomysł na prezent i zabieramy się za zakupy. W sklepach stacjonarnych albo czekają nas długie kolejki, albo może się okazać, że naszego produktu nie ma na stanie. Aukcje internetowe są dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy mamy pewność odnośnie rzetelności sprzedawcy. A z tą bywa różnie. Rynek internetowy się zmienił i teraz okazje zakupowe czekają na zwykłych stronach, a nie na aukcjach.

Decydując się na produkty z TV mamy pewność, że kupiony przez nas produkt będzie taki, jak zapewnia nas sprzedawca. Nie musimy się też martwić o czas dostawy – musiałby nastąpić kataklizm, żeby prezent nie doszedł w wyznaczonym terminie.