Powrót Indiana Pacers do czasów świetności może stanąć pod znakiem zapytania po tym, jak klub opuści architekt tego projektu Larry Bird.

Według „Indianapolis Star”, członek Hall of Fame i zdobywca tytułu NBA Executive of the Year – Larry Bird – opuszcza zespół z Pacers.

Jako powód odejścia podano nieokreślone bliżej powody zdrowotne, a Bird jest w 100% przekonany, że w przyszłym sezonie ktoś inny obejmie funkcję prezydenta zespołu.

Bird ma udać się na roczny urlop, po którym podejmie decyzję co do swojej przyszłości i zadecyduje o ewentualnym powrocie do drużyny. Póki co, nie jest wiadome, jaką funkcję w zespole objąłby po powrocie.

Jego odejście zostało ogłoszone zaledwie trzy dni po tym jak „IS” poinformował, że do zespołu powróci były dyrektor wykonawczy Donnie Walsh. Istnieje możliwość, że to właśnie Walsh obejmie funkcję prezydenta klubu.

O ile odejście Birda nie jest wielkim zaskoczeniem, gdyż spekulowało o nim wcześniej, to powrót Walsha na dawną pozycję jest dużo bardziej zaskakujący. Równocześnie, jest to mile widziane, gdyż Walsh miał bardzo dobre stosunki w klubie z Indianapolis.

Walsh spędził 24 lata z Pacers, a pod jego wodzą liga koszykówki w fazie play-off nie miała lepszego zespołu jeśli chodzi o częstość kwalifikacji.

Bird opuszcza drużynę znajdującą się w świetnej pozycji wyjściowej i mogącą rywalizować o czołowe lokaty w Konferencji Wschodniej. Wydaje się, że na dzień dzisiejszy pod względem sportowym Pacers ustępują jedynie Miami Heat i Chicago Bulls.

Jeżeli zespół będzie nadal zarządzany w ten sam konsekwentny sposób, to już w przyszłym sezonie może się okazać, że Indiana będzie typowana przez bukmacherskie zakłady sportowe jako jeden z faworytów do wygrania swojej konferencji.