Umówmy się – podczas przygotowań do świąt zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo trudno znaleźć właściwy prezent. Czasem znamy kogoś za mało, czasem nie jesteśmy pewni jego gustu, ale często też znamy kogoś bardzo dobrze i trudno wymyślić nam kolejny trafiony prezent, kiedy zrobiliśmy już niejedną niespodziankę.

Mikołaj dla turysty

Najlepsze prezenty świąteczne dla miłośnika górskich wędrówekNajłatwiej jest skupić się na zainteresowaniach bliskiej osoby – jest duża szansa, że obdarowywany będzie naprawdę zadowolony. Jest cała masa akcesoriów, które można kupić amatorowi gór. Wystarczy trochę informacji o jego upodobaniach, a do tego szczypta pomysłowości. Istnieje grupa przedmiotów potrzebnych wszystkim, którzy lubią góry. Nie musimy wiedzieć, który szczyt zdobyła kuzynka albo na jak długie wyprawy jeździ wujek. Każdemu górskiemu turyście przydadzą się na pewno wysokiej jakości naczynia, niektóre elementy odzieży (chusty, czapki, szaliki, kominiarki, rękawiczki) czy drobne akcesoria (karabinki, latarki, sprzęt biwakowy). Jeśli wiemy, czego brakuje bliskiej nam osobie, sprawa jest bardzo prosta. Jeśli nie wiemy dokładnie co ma, a czego nie – postawmy na coś uniwersalnego i najczęściej używanego: designerską czapkę, świetnej jakości sztućce, wytrzymałą kosmetyczkę albo markowy bidon. Wyjątkowo zapaleni turyści docenią kolorową, lekką miskę albo piękną chustę, nawet jeśli posiadają już podobny przedmiot.

Książki, albumy, filmy

Każdy zakochany w górach uwielbia czuć nić porozumienia z kimś, kto rozumie jego pasję. Bardzo dobrym pomysłem na prezent, nie tylko świąteczny, będą więc różnego rodzaju publikacje o tematyce turystycznej. Na rynku znajdziemy filmy przygodowe, biograficzne, dokumentalne oraz historyczne. Ogromna gałąź branży wydawniczej to książki o turystyce górskiej – przewodniki, atlasy, poradniki – dobre zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy sami mogliby napisać przewodnik. Wybór jest ogromny, na pewno znajdziemy więc coś w odpowiednim przedziale cenowym i o określonej tematyce. W księgarniach dostępne są również różne wspomnienia, wywiady i relacje dokumentujące wielkie wyprawy i najważniejsze postaci w górskiej turystyce. Ciekawym prezentem dla wielu maniaków górskich szczytów będzie też pięknie wydany notatnik lub kalendarz, w którym można będzie zaplanować wymarzoną wyprawę, ale też zasłużony wypoczynek. Jeśli chodzi o książki, nie zakładajmy z góry, że niechętnie czytający nie doceni takiego prezentu. Wartościowe zdjęcia, wspomnienia i relacje bardzo przyciągają zainteresowanych tematem.

Bon prezentowy – najlepszy dla niezdecydowanych

A co, jeśli nie mamy pomysłu, boimy się niewypału, nie znamy upodobań abo po prostu wolimy nie ryzykować? Można zdecydować się na zakup bonu prezentowego w postaci vouchera na zakupy w danym sklepie: http://8a.pl/voucher. Specjaliści ze sklepu 8a.pl zaznaczają, że to najbezpieczniejszy i najbardziej praktyczny prezent. Bony mają wartość od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i obejmują cały asortyment sklepu. Tym sposobem dajemy bliskiej nam osobie nie tylko prezent okolicznościowy, lecz także możliwość wyboru konkretnego przedmiotu czy sprzętu. Zbyt praktyczne? Raczej bardzo zapobiegliwe. Postarajmy się jednak o mobilizację do szybkiego zakupu, by nie okazało się, że realizację bonu odkłada się na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nie trzeba się obawiać, że bon jest prezentem “mało wyszukanym”, ponieważ taki podarunek świadczy raczej o dużym wyczuleniu na potrzeby bliskiej osoby.

Po więcej informacji na temat najlepszych prezentów dla amatorów gór zapraszamy na stronę internetowego sklepu górskiego: http://8a.pl/.