Najlepsze miejsce na wesele

Ślub, a później huczne wesele – oto marzenie.. ale uwaga – wcale nie pary młodej, ale ich rodziców. W obecnych czasach mało par biorących ślub chce tak naprawdę szumnego wesela. Raczej zgadzają się na to ze względu na najbliższych. Młodzi raczej optują za skromną uroczystością i wyjazdem w podróż poślubną lub zaszyciem się sam na sam.
Ale nie można generalizować. W końcu ślub to bardzo uroczysty dzień i trzeba go uczcić. A najlepsze miejsca na wesele to niewątpliwie eleganckie restauracje.
Rezerwację robi się kilka miesięcy wcześniej, bo ktoś może być szybszy. Ustala się jadłospis, płaci zadatek i zapomina o sprawie aż do momentu ustalonej daty.
Oczywiście przyjęcie weselne może odbyć się w innym pomieszczeniu; może to być świetlica na działkach, namiot ustawiony w ogrodzie przy jakimś pałacyku, czy nawet obszerne mieszkanie. Wszystko zależy od ilości gości, a także od posiadanych funduszy. Niemniej jednak wybór miejsca jest bardzo ważny ze względu na własną wygodę.

Drugim bardzo ważnym elementem wesela jest oprawa muzyczna. Jeżeli ślub jest zawarty w kościele to muzyką i śpiewem zajmuje się organista. Natomiast na sali weselnej potrzebny jest dobry zespół muzyczny lub przynajmniej dj czyli jednoosobowa kapela.
Dj na wesele również musi być zamówiony odpowiednio wcześniej, ponieważ tacy muzycy mają często zapełniony swój terminarz i może się zdarzyć, że gdy zbyt późno będziemy chcieli go umówić okaże się, że w dniu naszego ślubu ma akurat imprezę gdzie indziej.
Dobry dj zna się na swoim fachu, ma odpowiedni sprzęt i potrafi zabawić całe towarzystwo. Powinien mieć utwory muzyczne takie, które spodobają się i młodym i starszym uczestnikom zabawy. Repertuar oczywiście wcześniej musi być uzgodniony i zaakceptowany przez obie strony.

Gdy i sala weselna i dj będą zadatkowane, wystarczy cierpliwie czekać na ten wielki dzień.