Legenda, powstaje z zgliszczy dawnego, utraconego już świata pochłoniętego przez siły zła. Nadzieję, przynieść ma nowy bohater: ten, który ślubował walczyć do samego końca o swój lud i gotów jest sprzeciwić się mrokom, jakie pogrążyć chcą świat w wiecznej, niekończącej się nocy. Bohater w Legend Online, może być zarówno kobietą, jak i mężczyzną. Każde z nich, może objąć dowolną profesję, w zależności od tego, jakie są ich umiejętności, silne strony i charakter. Profesje, jakie dostępne są w grze, to trzy warianty, charakteryzujące się różnym zestawem cech, o których warto wiedzieć, jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru profesji. Klasy postaci, są zatem aż trzy: Wojownik, Czarodziej i Strzelec.
Wojownicy, posiadają wielką fizyczną siłę, która przewyższa w ogromnym stopniu siłę postaci z jakiejkolwiek innej klasy. Atak fizyczny Wojownika, jest w stanie zadać bardzo duże obrażenia, podobnie jak i, siła postaci stworzonej w takiej profesji, obejmuje także i wysoki poziom oporu na potencjalne ataki.
Czarodzieje, w stanie są wyprowadzić atak magiczny o wysokim poziomie skuteczności, gdzie umiejętności maga, stale rosną, w miarę zdobywania coraz większego doświadczenia i wiedzy, tak teoretycznej, w kwestii zaklęć, jak i praktycznej.