Choć komunia jest świętem przede wszystkim duchowym, to jednak wiele dzieci patrzy na nią przede wszystkim przez pryzmat otrzymywanych prezentów. A te z każdym rokiem są coraz trudniejsze do kupienia – bo i dzieci wydają się mieć coraz większe wymagania. Co jest modne obecnie i jak nie przesadzić z prezentem?

Nastawienie dziecka do komunii jako święta duchowego należy przede wszystkim do rodziców – to oni odgrywają tutaj główną rolę, jeśli chodzi o przekonanie swojego potomka, że nie chodzi jedynie o prezenty. Wszyscy goście będą z kolei planowali zakupić takie upominki, które nie tylko dobrze się sprawdzą, ale i spodobają dziecku. Co roku sklepy internetowe z zabawkami przeżywają istne oblężenie w okresie komunijnym. Sprawdźmy, co kupić, aby wpasować się w trendy.

Co zamiast dronu?

Komunijne prezenty dla chłopcówZanim zdecydujemy się na podarowanie dziecku kosztownego prezentu pod postacią dronu czy quada, musimy zastanowić się, czy będzie to prezent praktyczny. Należy wziąć pod uwagę, że korzystanie z tych urządzeń jest ściśle kontrolowane przez polskie prawo, dlatego dziecko może otrzymać prezent, który w rzeczywistości nie będzie mógł być praktycznie wykorzystany i będzie jedynie stał i się kurzył. Z tego powodu o wiele lepiej jest zajrzeć do sklepu internetowego z zabawkami i zamiast tych kosztownych prezentów wybrać np. zdalnie sterowany pojazd dobrej jakości jako helikopter, którym chłopiec będzie mógł latać po podwórku czy na łące. Taki prezent jest często o wiele praktyczniejszy, bo do wykorzystania w każdym miejscu i bez opieki dorosłych.

A może rozwój?

Dzieci w wieku komunijnym często postrzegane są jako dość dojrzałe – ale nie jest to zwykle prawda. Poza tym, nawet wśród dorosłych mężczyzn na pewno znajdziemy fanów klocków Lego. Zakup rozbudowanego zestawu Lego pozwala dziecku nie tylko na tworzenie przestrzennych budowli. Teraz każdy sklep internetowy z zabawkami ma w ofercie również takie modele klocków, z których można budować rozmaite pojazdy czy roboty. Tego typu zestaw z pewnością przypadnie chłopcu do gustu i będzie do wielokrotnego wykorzystania.

Postaw na ruch

W większości przypadków sklep internetowy z zabawkami posiada również w swojej ofercie zabawki gwarantujące ruch. Mogą to być hulajnogi, rowery, ale także trampoliny. Takie prezenty zazwyczaj nie są tanie i warto je skonsultować z rodzicami dziecka, ale mogą być świetną alternatywą dla zajmujących czas i ograniczających aktywność fizyczną tabletów czy telefonów komórkowych, które z powodzeniem mogą podarować dziecku rodzice.