Jeśli dbasz o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo podróżujących z Tobą osób, z pewnością pamiętasz o sezonowej wymianie opon. Opony letnie i zimowe to sprawdzone rozwiązanie pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy w różnych warunkach pogodowych i termicznych. Jeśli w czasie zimy korzystasz z popularnych zimówek, ryzyko wpadnięcia w poślizg staje się zdecydowanie mniejsze, auto ma lepszą przyczepność, krótszy jest czas hamowania, samochód łatwiej pokonuje wzniesienia i zakręty. Jeśli latem korzystasz z opon letnich, samochód staje się cichszy, zużywa mniej paliwa, lepiej radzi sobie na drodze przy intensywnych opadach deszczu. Przy okazji warto pamiętać, że zamiast zakupu samych opon sezonowych, równie dobrze można zainwestować w kompletne koła. Kiedy warto zdecydować się na taką opcję? Co zyskujemy korzystając z tego typu rozwiązania?

Kiedy warto kupić kompletne koła?Inwestując w kompletne koła odpada konieczność przekładania opon, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że coraz większa liczba kierowców decyduje się na sezonową wymianę opon, przez co kolejki do warsztatów wulkanizacyjnych w okresie późno jesiennym i wczesną wiosną stają się wyjątkowo długie. Co warte podkreślenia, przełożenie opon kosztuje znacznie więcej niż wymiana kół. Koszt przełożenia opon rośnie, gdy samochód wyposażony jest w felgi aluminiowe. Kupując zestaw kompletnych kół (opony na felgach stalowych lub aluminiowych) odpada konieczność każdorazowego przekładania opon oraz ich wyważania. Zamiast tego wystarczy odkręcić całe koła i zastąpić je drugim kompletem. Kierowca wyposażony w dwa komplety kół, na lato i na zimę, jest przygotowany na gwałtowną zmianę pogody w każdej sytuacji. Takie rozwiązanie pozwala na częstą wymianę ogumienia, bo jest to zwyczajnie dużo prostsze. Jeśli na przykład zima okaże się wyjątkowo łagodna, zawsze można zdecydować się na wymianę kół na letnie, jeszcze w trakcie sezonu zimowego. Gdy przyjdzie nagłe załamanie pogody, wystarczy kilkanaście minut, aby wrócić do poprzedniego, zimowego ogumienia.

Kompletne koła to idealny wybór dla właścicieli aut osobowych dysponujących własnym garażem lub miejscem, w którym można takie koła przechować. Oczywiście niektóre warsztaty wulkanizacyjne oferują opcję przechowania opon lub kompletnych kół, ale trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem wynikającym z tego typu usługi. Jeśli jednak na trwałe zwiążemy się z jakimś warsztatem, zawsze możemy liczyć na atrakcyjną zniżkę przy samej wymianie opon lub kół na ich drugą, letnią lub zimową wersję. Kompletne koła znajdziesz w wielu sklepach motoryzacyjnych, np: https://felgeo.pl/pol_m_Kompletne-Kola_Aluminiowe-82910.html.