Organizacja ślubu i wesela nie jest prosta, a czasem bywa nawet stresująca – wszystko jednak jest warte spędzenia tego dnia w taki sposób, o którym marzyliśmy. Najtrudniejszy jest pierwszy etap przygotowań, kiedy nie wiemy jeszcze, czego konkretnie chcemy w trakcie swojego ślubu i wesela, ale nasze marzenia są bardzo duże. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za niestandardowymi elementami, takimi jak np. obecność baniek mydlanych podczas ceremonii albo już w czasie samej zabawy weselnej. Jak je jednak wykorzystać?

Małe podziękowania

Jak wykorzystać bańki mydlane na ślubie i weselu?Idea podziękowań weselnych jest coraz popularniejsza – dlaczego więc podziękowaniem nie mogą być bańki mydlane? Wystarczy wybrać pojemniczki w formie szampana czy tortu weselnego i podarować każdemu, kto przyjdzie na wesele podczas pożegnania. To bardzo subtelny i delikatny gest, który jednocześnie pokaże, jak bardzo cieszymy się z obecności naszych gości podczas zarówno ceremonii, jak i samej zabawy weselnej.

Wspólne zdjęcie czy pokaz?

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie baniek podczas ślubu, który odbywa się na otwartej przestrzeni. Na każdym z krzeseł gości układamy bańki mydlane, a następnie prosimy gości o wypuszczanie baniek w momencie, gdy składana jest przysięga czy wówczas, gdy odchodzimy od celebranta. To doskonałą okazja, aby fotograf wykonał piękne zdjęcia. Jeśli taka opcja nam nie odpowiada, możemy poprosić o puszczanie baniek do wspólnego zdjęcia – zwłaszcza jeśli dzień jest pogodny, to takie zdjęcia wyjdą bardzo ładne. Dobrym pomysłem jest również zatrudnienie kogoś, kto zrobi krótki pokaz puszczania dużych baniek – wówczas zapewniamy odpowiedni sznurek i płyn, zaś specjalista puszcza bańki, wśród których my możemy odbywać np. pierwszy taniec. W tej kwestii ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia oraz oczekiwania względem tego, jak mają wyglądać ślubne i weselne atrakcje.

Kącik zabaw dla dzieci

Jeśli na naszym weselu będzie sporo dzieci, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić im niewielki kącik zabaw. Dla dużej ilości małych dzieci dobrze jest zorganizować dodatkowo opiekunkę, której zapłacimy za opiekę nad nimi do pewnej godziny – potem z pewnością zmęczone i rozemocjonowane pójdą spać. W takiej sytuacji dobrze jest nabyć małe pojemniki z bańkami mydlanymi i zaoferować jakąś przestrzeń, w której dzieci mogą się nimi bawić. Warto mieć na uwadze, że po intensywnej zabawie podłoga będzie śliska, dlatego lepiej, aby dzieci nie robiły tego na parkiecie tanecznym, jeśli wesele ma się odbyć bez jakichkolwiek kontuzji ze strony pary młodej czy gości.