Wiele osób, poszukując prezentu dla swoich bliskich, wpada na pomysł własnoręcznego wykonania podarunku. Jeśli nie wiemy co moglibyśmy przygotować, warto postawić na świecę. Wystarczy odrobina pracy i ciekawe dodatki, aby koleżance, siostrze czy mamie podarować naprawdę wyjątkowy prezent.

Jak samodzielnie zrobić świecę, czyli pomysł na własnoręcznie przygotowany prezentRobienie świec (EcoFlores oferuje wszystkie niezbędne do tego akcesoria) stało się bardzo modne. Taka własnoręcznie przygotowana świeca to na pewno prezent niepowtarzalny. Bez wątpienia będzie ona wyróżniała się na tle tych, które znaleźć można w sklepie. Jak zrobić świeczkę (EcoFlores proponuje wszystkie niezbędne akcesoria) to pytanie, na które odpowiedź naprawdę nie jest zbyt skomplikowana.

Co jest potrzebne?

Jak samodzielnie zrobić świeczkę w domu (EcoFlores to dobry wybór, jeśli chcemy przygotować dla kogoś taki podarunek)? Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w:

  • formę;
  • wosk;
  • dodatki;
  • knot.

Jeśli chodzi o dodatki, to wszystko uzależnione jest od naszej fantazji. Pamiętać trzeba, aby pod uwagę brać jednak gust osoby, której świeca ma zostać podarowana. Postawić można na plasterki pomarańczy, ziarna kawy, suszone kwiaty, a nawet muszle i ozdobne kamienie. Jeśli chcemy, aby świeca była kolorowa, wystarczy postawić na specjalne barwniki. Można dodać do niej również olejek zapachowy. Dzięki temu podczas palenia wokół będzie rozchodził się niezwykle przyjemny aromat.

Jak to zrobić?

Jak zrobić świeczkę w domu (EcoFlores oferuje wszystkie potrzebne akcesoria) to pytanie, na które odpowiedź naprawdę nie jest trudna. Rozpoczynamy od roztopienia wosku w naczyniu. Najlepiej przeznaczyć na ten cel naczynie, które możemy bez straty po prostu wyrzucić. Roztopiony wosk wlewamy do formy – taki kształt będzie miała nasza świeca. Dodajemy do niej wybrane dodatki – ziarna kawy, płatki kwiatów, plasterki pomarańczy. Wlewając wosk do formy, nie można zapomnieć o umieszczeniu knota. W przeciwnym razie świecy nie będzie można palić. Gotową świecę odstawiamy do wystygnięcia. Trzeba pamiętać, że wosk stygnie naprawdę długo.

Kiedy można wyjąć świecę z formy?

Robimy to dopiero wówczas, gdy świeca jest naprawdę zimna. W przeciwnym razie bardzo łatwo można ją uszkodzić. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować przy tym ostrożności. Zastygnięty wosk jest twardy, ale jednocześnie dość kruchy.

Własnoręcznie przygotowana świeca to doskonały pomysł na podarek dla bliskiej osoby. Kiedy więc nie wiemy, co kupić, warto pokusić się o zrobienie domowej świecy.