Prezenty to bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia. Czekają na nie nie tylko dzieci. Nie wyobrażamy sobie bez nich rodzinnych spotkań przy stole i długich rozmów do białego rana. Idealny prezent to nie tylko dobrze dobrany przedmiot, to także gustowne opakowanie. Doskonale wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie – sprawdza się to także w tej materii. Podpowiadamy, w jaki sposób zapakować nasz podarunek, aby sprawił jeszcze większą radość naszym najbliższym i zachwycił ich oryginalnością i wyjątkowością.

Ciekawe pomysły na pakowanie prezentów

Jak pakować prezenty? Mini poradnik dla niezdecydowanych.Aby osiągnąć szczególne rezultaty, musimy wykorzystać szczególne materiały. Typowy zestaw niezbędny do pakowania prezentów to papier ozdobny, taśma klejąca i torebki prezentowe. Podarunki spakowane w taki sposób mogą wprawdzie prezentować się nieźle, ale na pewno nie powalą nikogo na kolana. Zdecydowanie lepiej poszukać innych rozwiązań.  Co wobec tego będzie nam potrzebne? Wszystko, czego dusza zapragnie. Nie rezygnujmy z szablonowych rozwiązań, po prostu trochę je wzbogaćmy. Znajdźmy stare wycinanki z papieru, pudełka, gazety, tapety, wstążki, dodatki i skrawki materiału. Od strony technicznej będziemy z kolei potrzebować dobrego kleju, ostrych nożyczek, sznurków i taśmy samoprzylepnej. Możemy także wybrać się do najbliższego sklepu papierniczego lub przejrzeć ofertę tych, które znajdziemy w internecie – oferują masę akcesoriów i stylowych rozwiązań, które przydadzą nam się podczas pakowania prezentów.

Pudełko po butach w roli głównej

Poszukujesz pudełka na większy prezent, ale denerwują cię wzory dostępne w sklepach? Nie martw się, zdarza się to nie tylko Tobie. „Sklepowe” pudełka są do bólu sztampowe, a ich jakość także nie wróży niczego dobrego dla prezentu, który się w nich znajdzie. Czy jesteśmy skazani na wybór mniejszego zła? Absolutnie nie. W każdym domu kryje się przecież ogromna liczba pudełek po butach. Wybierzmy takie, które pasuje rozmiarem do przedmiotu, który chcemy podarować bliskiej osobie. Aby prezentowało się w wyjątkowy sposób, musimy je jeszcze ozdobić. W tym celu wykorzystajmy arkusz matowego papieru kolorowego (daje wspaniały efekt!), tapetę lub specjalną okleinę – ta ostatnia sprawi, że pudełko będzie wyglądało niezwykle solidnie. Pamiętajmy także o tym, że wewnętrzna strona pudełka nie prezentuje się zbyt estetycznie – warto zadbać także o nią i ukryć jej braki.

Rustykalny styl

Czasami minimalistyczny rustykalizm okaże się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż bogato zdobione i mieniące się tysiącami barw propozycje. Postawmy na elegancję i do zapakowania prezentów wykorzystajmy klasyczny, brązowy papier. Dzięki niemu obdarowywana osoba w stu procentach skupi się na swoim prezencie, a on sam będzie prezentował się zjawiskowo i elegancko. Równie dobrym pomysłem okażą się matowe papiery kolorowe – wystarczy je przewiązać wstążeczką albo zwykłym sznurkiem, aby osiągnąć niespodziewany efekt. Siła tkwi w prostocie – taki sposób pakowania prezentów nie tylko zachwyci wszystkich zebranych za rodzinnym stołem, ale nie przysporzy nam także problemów i nie będzie zbyt kosztowny.

Artykuł został przygotowany we współpracy z artillo.pl – platformą dla sprzedawców rękodzieła artystycznego.