W maju będziemy mieli przyjemność obejrzeć na antenie TVP znakomimty serial telewizji NBC – Heroes. Serial opowiada o grupie ludzi z wyjątkowymi zdolnościami, którzy stają przed poważnym problemem.

W Stanach Zjednoczonych premiera miała miejsce 25 września 2006 r. W Polsce emisję serialu rozpocznie TVP1 17 maja 2007 pod tytułem Herosi.

TVP emitować będzie po 2 odcinki każdego czwartku. Serial liczy sobie 23 odcinki, w Stanach wyemitowana już 20, odcinek 21 obejrzeć można będzie w najbliższy poniedziałek.

Historia opowiadana w Heroes jest oparta na zasadzie komiksu. Istnieje tu główny wątek (ocalenie świata), a w każdym odcinku pojawiają się wątki poboczne, które najczęściej są rozwiązywane w tym samym epizodzie. Każdy odcinek daje nam odpowiedzi na kilka pytań i przesuwa akcję równocześnie stawiając kolejne pytania.

W pierwszej serii głównym zadaniem bohaterów jest powstrzymanie olbrzymiej eksplozji, którą zobaczył Hiro, przenosząc się w czasie około dwóch miesięcy od punktu wyjściowego dla akcji serialu.

Jako, że NBC oficjalnie udostępnia swój serial za darmo w wersji on-line możliwe stało się obejrzenie filmu przed premierą w TVP. Jeżeli szukasz napisów do serialu Heroes to znajdziesz je następnego dnia po premierze konkretnego odcinka w sieci.

Jeżeli szukasz osób, z którymi mółbyś podyskutować na temat serialu to możesz skorzystać z pewnego forum dyskusyjnego.