Smartfon to jeden z gadżetów elektronicznych, który towarzyszy nam przez cały czas. Współczesne telefony mają dziesiątki zastosowań- nic zatem dziwnego, że ciężko nam bez nich funkcjonować. To spowodowało, ze zaczęto produkować specjalne uchwyty, które umożliwiają swobodne korzystanie z telefonu w różnych warunkach.

Gadżet dla sportowców – dobry pomysł na prezent?Miłośnicy joggingu mają dziś do dyspozycji aplikację, która mierzy długość trasy treningu, pokazuje dokładnie jej mapę, oblicza ilość spalonych kalorii, zapisuje całą historię przebytych treningów, a nawet motywuje użytkownika do dalszej aktywności fizycznej. Aplikacja nadaje się nie tylko dla biegaczy, można ją stosować w innych sportach, choć faktycznie powstała z myślą o zwolennikach joggingu. Trzymanie telefonu w dłoni podczas treningu jest niewygodne i obniża jego efektywność. Na pewno nie można wrzucać go do kieszeni spodni, czy bluzy. To może spowodować, że telefon złapie wilgoć, którą oddaje nasze ciało podczas wysiłku fizycznego. Tutaj należy zastosować specjalne uchwyty na telefon, które powstały z myślą o sportowcach.

Pierwszy z omawianych modeli ma postać elastycznego pasa. Pas nie posiada żadnych klamerek, czy zamków, które mogły by przeszkadzać podczas treningu. Jest wykonany ze specjalnego, rozciągliwego materiału i bardzo mało waży. W razie zabrudzenia można go śmiało wyprać w pralce. Na pasie znajduje się dużo kieszonek, do których można włożyć swoje gadżety. Taki uchwyt na telefon dobrze stabilizuje urządzenie, chroni przed upadkiem, dociska je do ciała, a jednocześnie zapobiega zawilgoceniu. Nie wato jednak przesadzać z ilością gadżetów- im mniej, tym lepiej.

Kolejny popularny model uchwytu na telefon to etui, które można z łatwością zamontować na nadgarstku. Uchwyt składa się z paska i kieszonki, do której wkłada się telefon. Kieszonka może być zrobiona z nieprzezroczystego materiału, z reguły jednak jest to przezroczyste tworzywo sztuczne, które umożliwia obserwację ekranu. Pasek jest najczęściej zapinany na mocny rzep, co eliminuje wszelkie sprzączki, czy klamry, o które można się zahaczyć. Ten uchwyt na telefon cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników joggingu, ale także innych sportów. Czasami sportowcy skarżą się ześlizgiwanie opaski z nadgarstka.

Ciekawym typem uchwytu na telefon jest specjalny pasek, który powstał z myślą właśnie o biegaczach. Jest zapinany za pomocą klamry i posiada także dodatkowe miejsce na np. bidon z wodą, a także wbudowany portfel na dokumenty i pieniądze. Przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić, czy rozmiar kieszeni na pewno pasuje na nasz telefon.