Reklama ma ogromny wpływ na nasze decyzje zakupowe, nawet te dotyczące takich błahych rzeczy jak zakup żywności czy odzieży. Doskonale wiedzą o tym agencje reklamowe i zasypują nas fotografiami, sloganami czy klipami, które mają za zadanie wywołać w nas określone potrzeby. Nawet jeśli nie zawsze potrzebujemy danego towaru, celnie i dobrze zrobiona reklama może sprawić, że nagle zmienimy zdanie.
Obecnie im bardziej szokująca czy śmieszna reklama, tym lepiej. produkt ma być zapamiętany, a ludzkie emocje doskonale się do tego przyczynią.
Wzruszenie podczas oglądania świątecznych reklam z pewnością wprawi nas w nastrój odpowiedni do zakupu reklamowanej rzeczy.
Fotografia reklamowa w magazynach ściśle wpasowuje się w profil działalności takiej gazety -w magazynach dla pań z pewnością łatwiej o reklamy kosmetyków i perfum, niż nowinek technicznych czy męskiej odzieży.
Nawet jeśli wmawiamy sobie, że reklama nie wywiera na nas żadnego wpływu, to nie ma się co łudzić – na co dzień kształtuje ona nasze potrzeby i pewnie nieprędko się to zmieni.