Z pewnością każdy przeżył dreszcz emocji oglądając zawody skatebordowe i ten moment kiedy jeden z najlepszych zawodników jeżdżących na desce wykonał 900 na rampie. Czasem warto pomarzyć o osiągnięciu podobnego wyniku. Czy to wszystko jest możliwe? Na pewno tak ale okazywać się to może jednak nierealne. Czy można jakoś znaleźć trochę inny sposób na swój ,,sport ekstremalny”? Oczywiście, że TAK. W tym przypadku to powinno dotyczyć fingerboard.

Czym tak właściwie jest fingerboard? Wiele osób nie słyszało o tej aktywności fizycznej. Tak w zasadzie to mini deskorolka, która podobnie jak duża składa się z decka, trucka. Charakterystyczną cechą do tradycyjny wygląd przypominający jej niezwykłe odwzorowanie. W przypadku klasycznej deskorolki wymiary są dość duże i nikt nie powinien mieć z nimi żadnych problemów. Fingerboard to mini sprzęt, który bardzo często ma rozmiary od 25 do 32 mm. To właśnie za sprawą takiego kształtu bez żadnego problemu można operować przy użyciu swoich palców.

Sama jazda na fingerboardzie może być nudna, jak się pozbyć uczucia tej ciągłej rutyny kiedy już się opanuję podstawowe tricki takie jakie ollie, kick-flip lub manual? Przede wszystkim warto się zastanowić nad zakupem innego sprzętu a tutaj należy powiedzieć o rampach, grind-boxach, poręczach a także o tym rzeczach, które bez problemu można samemu zbudować. Do tego aby być zaopatrzonym maksymalnie należy zdecydować się na cały kompleks fingerboard.

Jak należy trenować ten sport przy użyciu jednie swoich palców? Z pewnością do dobrych praktyk należy śledzenie stron internetowych w których pasjonaci pokazują swoje sposoby na opanowanie niektórych technik. Na pewno warto się zastanowić nad śledzeniem kanałem popularnych marek w tej dziedzinie a przede wszystkim – black river. To tutaj da się zaobserwować to, że zawodnicy potrafią za sprawą fingerboarda osiągać niesamowite rzeczy, które tak w zasadzie dla amatora mogą być jeszcze nie do osiągnięcia.

Jeśli ktoś może się pochwalić swoją sprawnością palców powinien zdecydować się za tego rodzaju dyscypliną sportu lub formą rekreacji. Do zalet fingerboardu należy na pewno zaliczać chęć udowodniania sobie, że potrafi się coś osiągnąć przy systematycznych treningach. Druga bardzo ważna rzecz o której należy pamiętać związana jest także z tym, że mając swoją pasję można być bliżej w osiąganiu swoich celów. Oprócz tego jeżdżąc na różnego rodzaju zawody typu fingerboard można poznać niesamowitych ludzi, którzy podobnie jak my także dzielą takie same pasje.

Czy na fingerboardzie może jeździć każdy? Oczywiście, że tak. W tym przypadku wystarczą dobre chęci i podstawowy sprzęt jaką jest mini-deskorolka. Nie w każdym sklepie można otrzymać tego rodzaju akcesorium ale da się odnaleźć w sieci Internet specjalistyczne miejsca zapewniające możliwość zakupu tego rodzaju sprzęt. Jak później trenować fingerboard? Na pewno należy zdecydować się na rozwijanie swojej pasji poprzez regularne ćwiczenia. To właśnie za sprawą systematyczności można osiągnąć wszystko to co się zamierzało zdobyć przez rozpoczęciem przygody.