Choć do świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze sporo czasu, warto zacząć się już dziś rozglądać za prezentami, które trafią pod choinkę. Dzięki temu unikniemy spóźnionego kuriera, wyższych cen, a przede wszystkim nie będziemy musieli nerwowo przeciskać się przez sklepowe kolejki.

Dłuższy czas dostawy

W grudniu kiedy wszystkich ogarnie szał zakupów, a dostawcy nie nadążają z dostawami czas przesyłki może znacznie się wydłużyć, w najgorszym wypadku przesyłka może dojść tuż po świętach. Warto dać i sobie i kurierowi chociaż dwa tygodnie zapasowego czasu, dzięki temu unikniemy stresu i będziemy mieli pewność, że nasza przesyłka dojdzie na czas.

Dostępność produktów

Czas na prezenty świąteczne? Jak najbardziej!Świąteczny, grudniowy szał prezentów ogarnia wszystkich. W tym czasie ze sklepowych półek znika większość produktów, a magazyny nie nadążają dostarczać następnych dostaw do sklepów. Jest to duży problem dla osób, które wiedzą co chcą kupić, a okazuje się, że w żadnym sklepie nie mogą tego dostać. Jesienią jest zdecydowanie mniejsze zainteresowanie zakupami, a co za tym idzie, większość produktów dostępnych jest od ręki. Warto to wykorzystać szczególnie jeśli chcemy kupić naprawdę niepowtarzalny i wymarzony prezent. Propozycje prezentów na święta w różnych kwotach znajdziesz np. na tej stronie.

Wyższe ceny

Każde święta to prawdziwe żniwa dla producentów i sprzedawców. W okresie świątecznym ceny produktów mogą okazać się znacznie wyższe niż przed nimi. Jeśli kupujemy jeden prezent, ta różnica może wydawać nam się niezbyt duża, jednak jeśli upominkami obdarowujemy pół rodziny, możemy na tym sporo stracić. Listopad jest ostatnim czasem, w którym prezenty możemy kupić w przyzwoitych cenach. Z pojawieniem się pierwszych ozdób świątecznych na sklepowych wystawach, możemy być pewni, że ceny wszystkich produktów będą wyższe. Dlatego warto zacząć się rozglądać za upominkami. Dodatkowo jesienią jest wiele promocji, z których warto skorzystać.

Czas na reklamację

Czasami zdarza się, że zakupiony przez nas produkt ma wady, albo czegoś sami nie dopatrzyliśmy. Szczególnie takie sytuacje zdarzają się kiedy zakupy robimy za pośrednictwem Internetu. Jest to trudna sytuacja szczególnie wtedy kiedy wadliwy produkt miał być prezentem pod choinkę. Jeśli podarek zakupimy na ostatnią chwilę, nie mamy czasu na zwrot, czy reklamację. Wtedy albo zostaniemy bez prezentu, albo będziemy zmuszeni dać wadliwy produkt, a tego po prostu robić nie można. Dlatego też z tego praktycznego punktu, warto zacząć się rozglądać za upominkami zdecydowanie wcześniej.