Czekoladki, bukiety kwiatów, bielizna, zegarek, a może kosmetyki i ubrania – takie prezenty otrzymujemy zdecydowanie najczęściej.

Niemniej, jako osoba wręczająca prezent osobie bliskiej – swojemu mężowi, żonie, chłopakowi, dziewczynie czy koleżance lub przyjacielowi możesz przełamać prezentową rutynę i zafundować coś zupełnie odmiennego. Być może dobrym prezentem będzie lot paralotnią. Cena takiej atrakcji nie musi być wysoka.

Marzenia o lataniu

Ciekawy pomysł na prezent – lot paralotnią – jaka jest jego cena?Lot paralotnią może zrealizować czyjeś marzenia o lataniu. Już od zarania dziejów śnimy o tym, aby wzbić się w powietrze na wzór ptaków, aby móc swobodnie szybować po przestworzach. Lot paralotnią na prezent umożliwi naszym bliskim spełnienie takich życzeń o nieskrępowanej wolności w obłokach. W XXI wieku, w którym przyszło nam żyć, nie musimy już konstruować skrzydeł jak Dedal i Ikar w antycznych mitach, ale możemy zrealizować pragnienia o lataniu i wzbić się w powietrze za pomocą paralotni. Można zarezerwować lot paralotnią w takich miastach jak Wrocław czy Poznań, korzystając z oferty szkółek latania. Oferują one ponadto kursy pilota paralotniowego, zakończone egzaminem na tzw. świadectwo kwalifikacji. Posiadając świadectwo, mamy w ręce tzw. lotnicze prawo jazdy, które wymagane jest od każdego pilota. Kurs jest przepustką do tego, aby lot paralotnią nie stał się jednorazowym epizodem w naszym życiu, ale abyśmy mogli korzystać z tej atrakcji wielokrotnie. Lot paralotnią w mieście Poznań czy Wrocław, nie musi pociągać za sobą wysokiej ceny. Warto przeanalizować oferty różnych szkółek lotniczych, które je oferują.

Jak wygląda lot paralotnią? Youtube publikuje wiele filmików osób, które nagrały lot siedząc za sterami paralotni, albo z ziemi, obserwując lot innej osoby. Można więc przekonać się, jak to w praktyce się odbywa i na tej podstawie podjąć ewentualną decyzję o skorzystaniu z lotu paralotnią. Cena we Wrocławiu czy w Poznaniu nie powinna różnić się zbytnio za taką atrakcję.

A może w formie prezentu?

Po zapoznaniu się z tym, jaką lot paralotnią pociąga za sobą cenę, można zastanowić się nad możliwością wykupienia go na prezent. Taki podarek będzie mile widziany u tych wszystkich osób, które nie mają lęku wysokości i zawsze chciały polatać – w jakikolwiek sposób. Spełnienie tych marzeń umożliwi lot paralotnią. Cena takiego prezentu wynosi już od 170-200 zł od osoby. Jeśli chcemy zapewnić komuś bliskiemu nie tylko wrażenia, z jakimi wiąże się lot paralotnią jako prezent, możemy dodatkowo zapłacić za nakręcenie filmu z tego lotu. Wiele szkółek lotniczych oferuje możliwość zarezerwowania lotu paralotnią we dwoje – w tandemie. Jest to romantyczny pomysł na prezent np. na rocznicę ślubu czy urodziny męża lub żony.

Paralotniarstwo jest jednym z najbardziej dostępnych sposobów latania. Sama paralotnia jest niedroga – kosztuje około 10 tys. zł, ale aby ją pilotować trzeba posiadać specjalne świadectwo kwalifikacji. Nie trzeba jednak zapisywać się na kurs przed spróbowaniem lotu paralotnią. Lepiej zapłacić cenę za taki lot i sprawdzić, czy na pewno taka rozrywka jest dla nas przeznaczona, niż inwestować w paralotnie i później zmagać się z tym, co z nią właściwie zrobić. Kupując lot paralotnią jako prezent przekonajmy się, że osoba obdarowana w ogóle chciałaby przeżyć coś takiego. W przeciwnym wypadku będzie to prezent nietrafiony.