Kamery GoPro początkowo uważane były jedynie za kamery doskonałe dla sportowców. Tymczasem z każdym dniem widać, że mają one coraz więcej zastosowań – w zasadzie w temacie tym ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Dobrze jest zdać sobie sprawę z faktu, że w wielu przypadkach kamera tego rodzaju ma swoje zastosowanie tam, gdzie klasyczna kamera się nie zmieści albo jest po prostu niewygodna. Jeśli dodać do tego doskonałą jakość obrazu z tego typu kamery – mamy chyba odpowiedź na pytanie, z czego wynika jej popularność.

Sporty ekstremalne z GoPro

Ciekawe wykorzystania GoProPodstawowym zastosowanie kamery sportowej, gdy tylko weszła na rynek, było właśnie nagrywanie filmików, które przedstawiały sporty wyczynowe. Ze względu na wielkość kamery, GoPro sprawdzała się choćby podczas ekstremalnych zjazdów rowerami na zawodach czy w trakcie ćwiczeń w trudnym terenie albo podczas surfowania. Z czasem zaczęła być używana również w powietrzu – przy skokach na bungee, spadochronowych czy lotach szybowcem albo paralotnią. Dziś używana jest podczas najróżniejszych aktywności, łącznie ze wspinaczką na trudnym terenie – gdzie potrzebujemy wolnych rąk.

Świat z grzbietu… zwierząt
To kolejne, bardzo często wykorzystywane zastosowanie kamer GoPro. Dzięki specjalnym uchwytom pozwalającym przyczepić kamerę do grzbietu zwierzęcia możemy obserwować jego otoczenie i naturalne życie w przypadku dzikich zwierząt albo codzienność z perspektywy naszego psa czy kota w przypadku zwierząt domowych. Zaletą jest fakt, że kamera jest niewielka, a przy tym bardzo lekka, dlatego zwykle zwierzęta nie czują potrzeby zrzucenia jej z grzbietu, a dodatkowo nie ciąży im ona i pozwala na naturalne zachowanie. My tymczasem możemy obserwować ich życie na nagranym filmie.

Reklamy i marketing
Nie brak jest również zastosowań kamer GoPro, które wynikają z potrzeby stworzenia reklamy czy prowadzenia konkretnej kampanii marketingowej. Kamery te są niewielkie, dlatego świetnie można dzięki nim stworzyć zachęcający spot dla przyszłych pracowników – pokazując, jak faktycznie wygląda codzienna praca w firmie. Co więcej, można w ten sposób zachęcić do najróżniejszych rzeczy, od zapisania się do klubu sportowego aż po reklamówki dotyczącej oferty biura podróży.

Zastosowanie kamer GoPro jest coraz większe, choćby dlatego, że wciąż powstają nowe uchwyty pozwalające na inne mocowanie kamery. Plany wiążą firmę również ze stworzeniem zestawu z dronem, co jest kolejnym rozszerzeniem sposobów wykorzystania kamery. Dziś korzysta się z niej zarówno profesjonalnie, jak i prywatnie oraz amatorsko.