Buszek z powrotem w Rzeszowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

25-letni przyjmujący Rafał Buszek wraca do Asseco Resovii Rzeszów po rocznym pobycie na wypożyczeniu z zespole Farta Kielce. Kibice zobaczą go już w nowym sezonie.

Jeszcze nie tak dawno temu podano do wiadomości, że mistrzowie Polski zapewnili sobie odpowiednią liczbę zawodników przyjmujących na sezon 2012/13. Nowe umowy podpisali kapitan Oleg Achrem oraz Amerykanin Paul Lotman. Podpisano także umowe z Czarnogórcem Marko Bojiciem oraz Serbem Nikolą Kovaceviciem.

Problemem okazał się jednak limit liczby obcokrajowców, jaki na zespołu nakłada polska liga siatkówki. Poza Achremem, żaden z wymienionych przyjmujący nie ma polskiego obywatelstwa. Poza grającym w Farcie Buszkiem jest jeszcze wprawdzie Mateusz Mika, ale od nowego sezonu także i on będzue wypożyczony do innej drużyny.

Po otrzymaniu oferty Buszek długo się nad nią nie zastanawiał, co na pewno było ulgą dla trenera Andrzeja Kowala. „Cieszę się, że wracam do Rzeszowa. To w końcu mistrz Polski,” powiedział. Jego powrót do Resovii oznacza, że w zamian wypożyczony zapewne zostanie Marko Bojić.

Buszek dołączył do składu Resovii w sezonie 2010/11. Na początku zmagał się jednak z poważnym urazem. Po zakończeniu swojego pierwszego sezonu został on wypożyczony Fartowi Kielce. Zawodnik jest bardzo zadowolony ze swojego pobytu w Świętokrzyskiem, gdzie prawie zawsze mógł być pewien pierwszego miejsca w składzie.

„Treningi, nawet w najlepszym zespole to oczywiście dużo, ale regularna gra na boisku jest praktycznie bezcenna,” stwierdził, wyrażając przy tym gotowość do rywalizacji w składzie mistrzów Polski o miejsce w wyjściowym składzie. „Pasy” mają spore szanse na powtórzenie sukcesu w poprzedniego sezonu, ale zakłady sportowe dają niemal równe szanse na mistrzostwo Skrze Bełchatów.