Blachy

W dzisiejszych czasach jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachowych są blachy, ponieważ są one bardzo trwałe, dość lekkie przy montażu i oczywiście nie są palne, co zabezpiecza konstrukcję dachu.
Wyróżniamy kilka rodzajów blach, jedne z nich to blachy stalowe ocynkowane. Są to jedne z najtańszych pokryć dachowych, ale również najmniej trwałych. W zależności oczywiście od rodzaju blachy i jej grubości ich trwałość to ok. 30-50 lat.
Kiedyś stosowano je bardzo często, dziś wybierane są trwalsze produkty, chociaż te blachy ze względu na swoją cenę również mają swoich zwolenników.
Co kilka lat wymagają zabezpieczenia odpowiednią powłoką, chociaż i tak bardzo często dopada je korozja i rdzewieją.
Ich plusem natomiast jest odporność na zarysowania.
Tego rodzaju lachy możemy zakupić w sklepach stacjonarnych, których mamy bardzo wiele na naszym rynku lub w internecie. Zakup przez internet daje nam znacznie większe możliwości porównania cen, wyboru odpowiedniego rodzaju i jakości. Dodatkowo są przywożone w zamówione miejsce, dzięki czemu nie musimy się martwić ich transportem.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit