Mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Ale to nie do końca prawda – każda kobieta do grona swych przyjaciół zaprosi równie chętnie srebrne pierścionki, złote zegarki, czy kolczyki ze szlachetnymi kamieniami. Powszechne uwielbienie biżuterii sprawia, że wielu mężczyzn uznaje ją za najlepszy i najpewniejszy prezent dla ukochanej kobiety. Wybierają się więc do sklepu jubilerskiego z jak najlepszymi intencjami i… załamują się tym, jak wielki jest wybór, i jak bardzo nie wiedzą, na co się zdecydować. Sprzedawczyni podpowiada na przykład, że w modzie jest obecnie biżuteria z białego złota, a mężczyzna przypomina sobie, z jaką uwagą jego ukochana oglądała w katalogu platynowe bransoletki. Do tego ktoś podrzuca pomysł, że perły są uniwersalnym dodatkiem, którego potrzebuje każda kobieta. Co wybrać, na co się zdecydować?

Pierścionek

Biżuteria na prezent dla ukochanejJeśli para nie jest po ślubie, nie ma za sobą nawet zaręczyn, pierścionek może być ryzykownym podarunkiem, ponieważ kojarzy się właśnie z oświadczynami i zobowiązaniem. Nie raz słyszeliśmy o sytuacjach, w których kobieta źle zinterpretowała podarowany jej pierścionek, a potem z trudem ukrywała rozczarowanie. Poza tym, trudno jest trafić z rozmiarem bez przyniesienia innego pierścionka ukochanej. Nie każdy wie też, czy wybrać złoto, czy raczej srebro. W takiej sytuacji rozsądnym wyborem wydaje się biżuteria z białego złota, która zwykle odpowiada zarówno miłośniczkom jednego, jak i drugiego metalu.

Kolczyki
Kolczyki są już bardziej uniwersalnym wyborem, o ile tylko partnerka posiada przebite uszy i ma je w zwyczaju nosić (nie każda kobieta to lubi). Nie trzeba tu dobierać rozmiaru, ewentualnie wybrać czy mają one być wiszące, czy raczej w postaci wkrętów.

Bransoletki
Bransoletki są obecnie bardzo modną biżuterią i noszą je kobiety w każdym wieku. Czy to proste sznureczki z jedną przywieszką, czy sploty ze srebra lub złota, czy zestawy składające się z koralików i charmsów – możliwości jest wiele. Można sugerować się tym, co już posiada kobieta i jakie są jej ulubione kolory.

Naszyjniki
Czy to naszyjnik wysadzany kamieniami, czy skromny wisiorek do zawieszenia na łańcuszku, jest to piękna ozdoba szyi, która dodatkowo pozwala na romantyczny gest założenia jej ukochanej. Jest on też mniej zobowiązujący niż np. pierścionek czy bransoletka. Na odwieczne pytanie: złoto, srebro, czy inne metale, jak zwykle odpowiadamy – biżuteria z białego złota. Najbardziej uniwersalna i szalenie modna.