Bieg po zdrowie

Wiosna na dobre wkroczyła do naszego życia. Promienie słoneczne wlewają w nas coraz więcej energii. Nie ma zatem lepszego momentu, żeby na dobre pożegnać się z zimą, która dostarczała nam wiele wymówek. Ale koniec z tym! Zaczynamy dbać o nasze zdrowie. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Jeśli praca dostarcza Ci stresu, nie znasz sposobu na odstresowanie, wtedy z pomocą przychodzi bieganie. Żaden inny sport nie wzmacnia tak wielu mięśni jednocześnie jak bieganie, dodatkowo poprawiając pracę naszego mózgu, który potrzebuje dotlenienia, żeby wrócić na właściwe tory. Dodatkowo obniżamy ciśnienie krwi, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia zawału czy udaru.

Po zimie odłożyło nam się trochę nadprogramowych kilogramów, które przeszkadzają nam w samoakceptacji. Za każdym razem, kiedy zerkamy w lustro, pewność siebie gaśnie coraz mocniej. Szukamy sposobu, żeby spalić te nieszczęsne kilogramy. Tym razem również nie będzie zaskoczenia. Recepta na sukces to bieganie. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej osób, dlatego maratony robią coraz większą furorę, a biegaczy w parkach i lasach przybywa jak grzyby po deszczu. Perspektywa zdrowego organizmu jest kusząca. Poranny jogging daje nam mnóstwo energii na cały dzień. Bateria są podładowane, więc można ruszać do trudnych zadań w pracy. Kiedyś wydawały się niemożliwe do zrobienia, a dzisiaj to tylko jedno z wyzwań.

Bieganie to prosty sport. Nie potrzeba kosztownego sprzętu, aby zacząć się ruszać. Zakładamy koszulkę, spodenki, buty… Właśnie! Buty. To one stanowią podstawę sprzętu. Wygodne buty sprawią, że bieg będzie lżejszy, zapominamy o wszelkich niedogodnościach. Wrzucamy wyższy bieg i fruniemy, połykając kolejne kilometry. Pomóc mogą w tym np. buty Acics Gel-Zaraca 3, gwarantujące doskonałą amortyzację, dzięki wykorzystaniu specjalnych poduszek żelowych, które znajdują się pod piętą. Nie można przy okazji wspomnieć o Trusstic System, wyjątkowym komponencie, który zapobiega wielu groźnym kontuzjom. Nasza stopa jest odpowiednio zabezpieczona. Możemy ją skręcać w różne strony bez obaw o uraz.

Lubisz biegać wieczorem lub w nocy? Specjalne dla Ciebie zamontowano odblaskowy element, żebyś był dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi. Najnowsza kolekcja Asics udowadnia, że można połączyć nowoczesny design z funkcjonalnością obuwia. Jeszcze nigdy buty nie były tak elastyczne, a zastosowanie technologii GEL Cushioning System w tylnej części buta pozwala chronić przed ewentualnymi wstrząsami, szczególnie na wymagających trasach. Przyjemność z biegania będzie rosła z każdym kolejnym krokiem.