Etui ochronne, folia zabezpieczająca ekran przed porysowaniem, zestaw słuchawkowy… do niedawna te dodatki były najpopularniejszymi akcesoriami do telefonu. Oczywiście wciąż znajdują się wysoko w rankingu najczęściej kupowanych akcesoriów. jednaj pojawiły się też zupełnie nowe gadżety, które zwiększają możliwości naszego telefonu. Warto więc zapoznać się z niektórymi z nich.

Zrób sobie świetne selfie

3 przydatne akcesoria do Twojego telefonuModa na selfie nie przemija. Zdjęcia robione „z ręki” stały się niezwykle popularne. Nic więc dziwnego w tym, że pojawiły się na rynku akcesoria do telefonów dla wszystkich miłośników fotografii. Zaletą kijka do selfie jest uniwersalny uchwyt, który z łatwością dopasujemy do swojego telefonu, bez względu na jego wielkość czy kształt, a nawet umiejscowienia soczewki aparatu. Dzięki wysięgnikowi możemy z łatwością wykonać zdjęcie sobie lub grupie osób. Nie jesteśmy uzależnieni od pomocy innych. To doskonałe rozwiązanie w przypadku koncertów czy różnego rodzaju imprez. Wysuwane ramię pozwala nam wykonywać zdjęcia ponad głowami osób stojących przed nami. Możemy również nagrywać materiały wideo.

Piłeś nie jedź… przenośny alkomat
Akcesoria do telefonów pozwalają nam również dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Za stosunkowo nie wielką kwotę możemy kupić miniaturowy alkomat podłączany do smartfona. Jego główne zalety to niewielkie rozmiary i bezpośrednie zasilanie z baterii naszego telefonu. Dzięki temu urządzenie to możemy mieć zawsze przy sobie. Działa tak, jak każdy zwykły alkomat. Dokładne wskazuje ilość alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Jeżeli dozwolone stężenie alkoholu zostanie przekroczone, wskaże nam to wyświetlacz. Zmieni się również kolor podświetlenia. Nie możemy liczyć na to, że wyniki będą tak dokładne, jak te otrzymane za pomocą legalizowanych alkomatów używanych np. przez policję. Będziemy jednak w stanie stwierdzić, czy możemy usiąść za kierownicą, czy lepiej z takiego pomysłu zrezygnować.

Zamiast modlitwy do św. Antoniego
Patron rzeczy zaginionych czasami zawodzi. W takich sytuacjach zawsze możemy liczyć na ciekawy gadżet do telefonu pozwalający łatwo i szybko odnaleźć przedmioty codziennego użytku. Jest to niewielki breloczek przypinany do kluczy, portfela lub innego przedmiotu, który chcemy mieć „pod kontrolą”. Po sparowaniu breloka z telefonem poprzez Bluetooth jesteśmy informowani o sytuacji utarty łączności z telefonem. W każdym momencie możemy również uruchomić sygnał dźwiękowy albo świetlny w breloku, aby łatwiej zlokalizować poszukiwany przedmiot. Do doskonały gadżet dla wszystkich zapominalskich.