Wybór odpowiedniego prezentu dla nastolatka może być kłopotliwy. Nie zawsze wiemy co dziecko, które wkroczyło już w nastoletni wiek, lubi i z czego będzie się naprawdę cieszyć. Dlatego kupno prezentu może być nie lada wyzwaniem. Szukając idealnego, warto zastanowić się, czym interesuje się nastolatek, co jest na topie oraz czy prezent zapoczątkuje nowe hobby. Oto nasze trzy propozycje na typowy prezent dla nastolatka.

Bilet na koncert ulubionego zespołu

3 pomysły na prezent dla nastolatkaKażdy nastolatek ma ulubiony zespół, którego słucha dniami i nocami, nie rozstaje się z jego muzyką, a do tego nosi koszulkę z nazwą wykonawcy. Zbiera wszystkie płyty i kolekcjonuje informacje o artyście. Do szczęścia brakuje mu tylko zobaczyć i posłuchać ulubionego zespołu na żywo. Dlatego dobrym pomysłem dla fana muzyki będzie bilet na koncert. Oczywiście taki prezent ma pewne ograniczenia wynikające z faktu, że zespół może nie grać koncertu w Polsce lub bilet na takie wydarzenia będzie kosztował bardzo dużo. Wówczas można sprawdzić trasę koncertową zespołu i, o ile koszty nie będą dla nas zbyt duże, zafundować mu wyjazd do najbliższego miasta, w którym wykonawca będzie grał. Jeśli znajomi także są fanami tego zespołu to można połączyć dwa w jednym – wyjazd w gronie najlepszych kolegów z muzyką na żywo.

Escape room – ucieczka z pokoju

Zabawa w escape room to nowość w Polsce, a nastolatkowie lubią dostawać w prezencie coś, co jest nowe, a do tego modne. Dlatego z pewnością cieszyć się będą z wyjścia, które sprawi im mnóstwo radości i frajdy. A do tego spędzą czas w gronie najlepszych znajomych. Bowiem pokój zagadek to nic innego, jak miejsce, w którym zamykana jest grupa znajomych (maksymalnie 6-osobowa), z którego trzeba się wydostać. Sposób na opuszczenie escape rooma jest tylko jedno – trzeba rozwiązać szereg logistycznie powiązanych ze sobą zagadek, w wyniku których otrzyma się szyfr do drzwi. Jest to idealny i sprawdzony prezent dla osób, lubiących kreatywnie spędzać czas w gronie znajomych oraz dla nastolatków z zacięciem detektywistycznym. Zabawa w escape room trwa maksymalnie 60 minut, po których można kontynuować świętowanie urodzin. – Do naszych pokoi zagadek często przychodzą młode osoby, które chcą kreatywnie spędzić czas. Każdy escape room posiada w swojej ofercie kilka pokoi, spośród których można wybrać ten najbardziej odpowiadający zainteresowaniom osoby, która obchodzi urodziny. Taki wybór będzie z pewnością nietypowym prezentem, który może okazać się strzałem w dziesiątkę – mówi Fryderyk Gajewski, pomysłodawca Captivity.pl, escape rooma w Warszawie.

Sprzęt sportowy – rozwiń w dziecku pasje

Sport to zdrowie! Im szybciej zaszczepisz w dziecku sportowego bakcyla, tym lepiej. Wiele osób już od najmłodszych lat aktywnie spędza czas wolny, uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach sportowych. Urodziny lub inna okazja do podarowania nastolatkowi prezentu to dobry moment, aby podpytać co lubi lub czego mu brakuje, aby jeszcze bardziej realizował się we własnej pasji. W tym przypadku sprawdzi się zakup sportowej odzieży, nowy karnet np. na basen czy zajęcia taneczne lub zakup piłki do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną.

Pomysłów na prezent dla nastolatka jest mnóstwo. Warto podpytać z czego najbardziej będzie się cieszył lub czego obecnie mu brakuje. Wtedy na pewno nie ma mowy o nietrafionym prezencie.