Grudzień to miesiąc prezentowego szaleństwa. Od rana do wieczora możemy obserwować tłumy ludzi przemierzających galerie w poszukiwaniu idealnego prezentu dla swoich bliskich. Co roku powstają listy prezentów, a każdy myśli „tym razem nie odłożę zakupów na ostatnią chwilę”. Co jednak dać osobie, która teoretycznie ma już wszystko? Poniżej kilka sprawdzonych propozycji.

Voucher na zakupy

3 pomysły na prezent dla kogoś kto ma wszystkoZakładając, że dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować, dobrym pomysłem wydaje się być voucher na zakupy. W różnych sklepach są posiadają one różne nazwy, dlatego możemy spotkać się np.: z kartą podarunkową lub prezentową. W grudniu wiele sklepów wypuszcza okolicznościowe karty podarunkowe, ozdobione motywami świątecznymi. W zależności od osoby obdarowywanej możemy postawić na vouchery sklepów z odzieżą (ulubiony sklep bliskiej nam osoby) albo do sklepów i delikatesów spożywczych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że osoba której chcemy sprawić prezent, na pewno z niego skorzysta, a kartę podarunkową przeznaczy na to co w danej chwili będzie jej potrzebne. W zależności od polityki sklepu vouchery ważne są przez różne okresy czasu. Dobrze jest potwierdzić tę informację u sprzedawcy, żeby potem nie zostać niemile zaskoczonym, jeśli karta się przeterminuje.

Nietypowa zabawa

Voucher podarunkowy do wykorzystania w Escape Room (roomescape.pl/escape-room/) – to propozycja dla osób, które lubią się bawić w gronie znajomych. Czym jest Escape Room? To gra przeniesiona ze świata wirtualnego do realnego. Grupa ludzi (przeważnie od 2 do 5 osób) zostaje zamknięta w specyficznym pomieszczeniu, z którego teoretycznie nie ma wyjścia. Po uważnym rozejrzeniu się można odnaleźć zagadki, których poprawne rozwiązanie otwiera drzwi i uwalnia śmiałków. Zabawa nie jest łatwa, a ograniczenie czasowe powoduje, że rozgrywka jest ekscytująca. Każdy Escape Room ma swoją historię i jest stylizowany. Do wyboru mamy pokoje – piwnice, pokoje – miejsca zbrodni, pokoje – muzeum i inne. Zarówno fani historii, kryminału jak i horroru znajdą coś dla siebie. Gry typu Escape Room cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, dlatego podarowanie takiej rozrywki w prezencie to strzał w dziesiątkę.

Relaks dla ciała

Kolejnym rozwiązaniem może być kupienie karty podarunkowej, dzięki której osoba obdarowana będzie mogła skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, takich jak masaż, manicure, pedicure, zabiegi na twarz, włosy i ciało. Może się wydawać, że to propozycja w głównej mierze skierowana dla kobiet, ale panowie również powinni ucieszyć się z możliwości skorzystania z masażu czy innej formy relaksu. Karnety podarunkowe w zależności od miejsca i rodzaju zabiegu mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czasem na karnetach wypisane są konkretne zabiegi z których osoba posiadająca voucher może skorzystać, czasem określa się tylko kwotę jaka jest do wykorzystania w konkretnym salonie.

Karty podarunkowe to fajny pomysł na prezent. Osoba obdarowana może wykorzystać taki karnet w zależności od potrzeb, nie musi też podejmować decyzji spontanicznie, ponieważ każdy karnet ma dość długą datę ważności.