Wraz z nadejściem lata znacząco wzrasta liczba zawieranych ślubów. Wszyscy chcieliby, aby zawarciu ich związku towarzyszyła piękna pogoda. Wraz z zaproszeniem na taką uroczystość pojawia się problem ze zorganizowaniem prezentu. Przed laty młodzi małżonkowie w prezencie ślubnym otrzymywali całą wyprawkę na wspólne życie, dziś jednak niemal całkowicie odchodzi się od tego zwyczaju. Wiele osób obawia się, że wybór wersji lub wzoru danego przedmiotu, który wybiorą na podarunek nie wpisze się w gusta młodych. Najbezpieczniejszym wyborem jest po prostu przekazanie koperty z gotówką, którą będą mogli zagospodarować według własnego pomysłu. Mimo to nie wypada zjawiać się na uroczystości z pustymi rękami i w większości goście przynoszą ze sobą bukiety kwiatów. To miły gest, lecz trudno zagospodarować kilkadziesiąt bukietów w jednej chwili. Coraz częściej młodzi proszą już w zaproszeniu o wybraniu czegoś innego niż kwiaty, które wyrzuca się po kilku dniach. Najpopularniejszymi pomysłami są kupony na zakłady lotto online, książki lub ciekawy alkohol.

Daj szansę szczęściu

3 pomysły na podarunki weselneAlternatywą dla kwiatów ma być drobiazg, który sprawi przyjemność młodym małżonkom. Coraz częściej w podarunku goście przynoszą ze sobą kupony na zakłady lotto online w, które przy odrobinie szczęścia mogą przemienić się w okrągłą sumkę. Te kupowane przez Internet w niczym nie różnią się od tradycyjnych, są jedynie wygodniejsze do nabycia, ponieważ można je zdobyć za pomocą kilku kliknięć bez wychodzenia z domu. Doskonałą zabawą dla młodych będzie sprawdzanie po kilku dniach ile spośród kuponów na zakłady lotto online okazało się trafionych, a ile chybionych.

Inwestycja w biblioteczkę

Kolejną ciekawym zamiennikiem dla bukietów jest podarowanie książki, dzięki temu przy okazji ślubu można rozbudować swoją biblioteczkę i zapewnić sobie zapas lektur na długie miesiące. Część osób tworzy specjalne listy z pożądanymi tytułami, inni wolą zdać się na inwencję gości i mieć niespodziankę. W przeciwieństwie do kwiatów książka z ładną dedykacją będzie bardzo trwałą pamiątką.

Budowa piwniczki

Ostatnią alternatywą jest poproszenie, aby goście weselni w miejsce kwiatów przynieśli ze sobą butelkę wina lub innego alkoholu. Jest to doskonała okazja do zbudowania własnej piwniczki i stworzenia zapasów na długie miesiące. W tym okresie nie będzie trzeba się obawiać, że nie będzie czym podjąć niespodziewanych gości, którzy odwiedzą nasz dom. Ciekawym pomysłem jest podarowanie butelki ze spersonalizowaną etykietą, na której zamieszczone zostaną oryginalne życzenia.